Nagrania nowej płyty Leash Eye trwają – zobacz raport ze studia!

Jesienią tego roku nakładem Metal Mind Productions ukaże się 3 studyjny album grupy Leash Eye! Roboczy tytuł nowego krążka brzmi – jak można się było spodziewać – „V.I.C.I.”. Prace nad albumem dobiegają końca. Muzycy po raz kolejny zdecydowali się powierzyć opiekę nad brzemieniem ‚Heinrichowi’ (Filip Hałucha) z Sound Division Studio. Już niebawem usłyszymy efekt końcowy ich starań!

Muzycy nagrali krótki i zabawny filmik będący raportem ze studia nagraniowego:

Na stronie zespołu – www.facebook.com/leasheye – można zobaczyć również zdjęcia zrobione podczas nagrań.

To już trzecia nasza wizyta w Sound Division Studio i kolejna bardzo udana. Zaczynamy czuć się tam jak w domu. Ewidentnie studio nabrało jeszcze większego charakteru, co jest zasługą nowych urządzeń jakie pojawiły się od ostatniego razu oraz zmiany Heinricha w podejścia do pracy. Teraz nagrywa się o wiele szybciej uzyskując ciekawsze brzmienia. W tej chwili jesteśmy już na etapie kończenia wprowadzeniu śladów i z niecierpliwością czekamy na miksy – mówi Arek „Opath” Gruszka, gitarzysta Leash Eye.

Członkowie Leash Eye nazywają swoją muzykę Hard Truckin’ Rock, a w praktyce jest to mieszanka dużej ilości melodyjności hard rocka rodem z lat 70-tych oraz elementów stoner-metalu czy też southern rocka. Brzmienie zespołu to osadzona sekcja rytmiczna wzbogacona o mięsiste gitary oraz przesterowane organy Hammonda. To wszystko okraszone niebanalnym, typowo hard-rockowym wokalem daje mieszankę klasyfikującą muzykę Leash Eye w kategoriach hard rocka na miarę XXI wieku. 2 listopada 2011r. zespół wydał pod szyldem Metal Mind Productions drugą płytę, „V.I.D.I”, (produkcja Tomasz ‘Orion’ Wróblewski), która została świetnie przyjęta i oceniona przez recenzentów. Zespół zwyciężył w konkursie Antyradia dzięki czemu mógł wystąpić podczas Antyfestu na tej samej scenie co Iron Maiden i Motorhead. Leash Eye zagrali również na Wacken Open Air Festival. Utwory z drugiego krążka pozwoliły grupie dotrzeć do międzynarodowego etapu konkursu organizowanego przez sieć restauracji Hard Rock Cafe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.