N.O.R.D. – wywiad

Cześć chłopaki! Skąd wziął się pomysł na zespół? Jak to się wszystko zaczęło? Jak się znaleźliście, a może od lat byliście dobrymi znajomymi?
Ostry (wokalista) założył ten zespół wraz z ówczesnym basistą Mikołajem i perkusistą Albertem, kierując się chęcią do grania muzyki poważnej.

Jak długo istniejecie? Towarzyszyły Wam często przetasowania w składzie, czy nie dotyczy to Was jeszcze?
W pełnym składzie zaistnieliśmy w sierpniu 2012, gdy to do grupy dołączył Emski (gitarzysta). Od tego czasu wielokrotnie zmieniali się basiści i perkusiści, na początku marca 2013 dołączył do nas Patryk (basista), który gra z nami do teraz. Nasz obecny perkusista, Kuba, gra z nami od końca lutego obecnego roku.

Co udało Wam się już zwojować? Jakiś większy sukces?
Graliśmy już na paru koncertach, supportując chociażby takie zespoły jak Tester Gier, Butelkę, czy Deathinition. Uznajemy to za nasze dotychczasowe największe osiągnięcia.

Jakie problemy napotyka debiutujący skład? Z jakimi trudnościami przyszło Wam się już zmagać?

Przede wszystkim przeszkadzają nam problemy finansowe, które utrudniają nam wydanie EP, jak i zgromadzenie własnego sprzętu. Myślę, że najtrudniej dla debiutującego składu jest zacząć grać koncerty, nie mając żadnych znajomości.

Jakby ktoś spytał Was o gatunek jaki gracie? „Heavy metal z inspiracjami thrashowymi” czytam na Waszej stronie. Bardziej jednak thrash czy heavy metal? A może zupełnie inna propozycja?
Pozostajemy przy stwierdzeniu, że gramy laser country. (śmiech)


Na jakim etapie aktualnie jesteście? Jak idzie temat zapowiadanej Ep-ki?
Jak na razie skupiamy się na tworzeniu materiału, gdyż przez wspomniane problemy finansowe na razie wydanie EP-ki jest utrudnione.

Gdzie nagrywaliście utwory? Korzystaliście z usług jakiegoś pobliskiego studia?

Nagraliśmy wszystko przy pomocy naszego znajomego, Korasa.

Co obecnie leży w Waszych planach, na czym się aktualnie skupiacie?
Szukamy teraz głównie okazji do zagrania ciekawych koncertów.


Gdybyście mogli wystąpić jako support światowej sławy zespołu… jaki to by był zespół?

Każdy członek miałby inny pomysł.
Ostry – Vader
Patryk – Testament
Kuba – Nekrogoblikon
Emski – Crisix

Ja ze swojej strony dziękuję Wam za krótki wywiad, mam nadzieję, że nie ostatni. Do zobaczenia na koncertach! Ostatnie słowo zostawiam Wam, przekonajcie czytelników, że warto wsłuchać się w Wasze brzmienia.
Również dziękujemy ze swojej strony za wywiad. Jeżeli szukacie czegoś ciekawego i nieuszufladkowanego, to zapraszamy do wspólnej zabawy na koncertach i polubienia naszej strony na fb, na której można przesłuchać część naszych utworów.