Metalowe granie w Dąbrowie Górniczej.

Zapraszamy 28.03 do klubu Rock Out w Dąbrowie Górniczej na metalowe granie.
W sobotni wieczór zaleje was fala gitarowych dźwięków, wystąpią: SYNAISTHESIS, Biały Szum, Kac Escape.

Wstęp FREE !!!

Krótko o zespołach.

SYNAISTHESIS
Pewnego dnia, końcem roku 2008 trzech świrów (Marcin S. – gitara, Łukasz P. – gitara i Tomek P. – bas) się zdzwoniło i postanowili, że zaśmiecą (jakże już pełny) internet swoimi wypocinami. Po dość krótkich poszukiwaniach, znaleźli oni pałkera idealnego. Gościa, któremu przez pomyłkę amputowano obie półkule mózgowe, przez co świetnie nadawał się na perkusistę (Maćka S.). Potrzebny był jeszcze ktoś, kto zaryczy, niczym jeleń w trakcie rui. Po wielu perypetiach do kapeli dołączył rzeźnik (także z zawodu Kazik G.).
Po licznych zmianach składu zespołu, w roku 2014 powstał skład który istnieje po dziś dzień:
Tomasz Pyz – Bas
Lukasz Porc – Gitara
Janusz Marchlewski – Gitara
Mariusz Mortas – Perkusja
Tomasz Ostrowski – Wokal

BIAŁY SZUM skład zespołu:
Robert – perkusja
Killer – bas
Luke – gitara
Artur – gitara
Piła – wokal
Zespół Biały Szum istnieje od lata 2010 roku. Na swoim koncie ma dwie sesje nagraniowe „na setkę” w studiach: J&M Studio w Poczesnej i Home Studio w Kłobucku. Owocem ich jest nagranie siedmiu kawałków. Zespół, na początku 2013 roku, nagrał kolejne trzy utwory, pod okiem Mariusza Piętki w MP Studio w Częstochowie. BS zagrał na finale WOŚP 2012 w Częstochowie. Do sukcesów zespołu można zaliczyć zwycięstwo w 4. Debiutach from Poland w kategorii „Metalizacja dźwięku” oraz drugie miejsce i nagrodę publiczności w 4. Free Art Fest from Poland, obie imprezy odbywały się w Teatr from Poland w Częstochowie w 2013 roku.

KAC ESCAPE powstał w styczniu 2010 roku, w Łazach (koło Zawiercia). Początkowo liczył 4 członków: Grzegorz „Sumo” Białas (gitara rytmiczna), Mariusz Mortas (perkusja), Michał „Longin” Sarecki (wokal) oraz Radosław Wołyniec (bas). Po pierwszym koncercie do składu dołączył Bartek Mortas poszerzając instrumentarium o gitarę solową.
Pierwsze próby odbywały się w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach, gdzie zespół pracował jedynie nad autorskimi utworami, całkowicie rezygnując z grania coverów. Twórczość zespołu to połączenie muzyki punkowej, oraz hard coru z muzyką metalową. Jako inspirację do tworzenia muzyki można wymienić zespoły tj. Post Regiment, Slipknot, Soulfly, Korn, Machine Head, czy Stone Sour.
W 2014 roku zespół po raz pierwszy wystartował w przeglądzie kapel rockowych w Zawierciu gdzie zajął I miejsce. Kolejnym sukcesem było zajęcie II miejsca na V Art Festiwal w Częstochowie w kategorii „Metalizacja dźwięku”, oraz wytypowanie zespołu do „finałowej czwórki” Jura Rock Festiwal, spośród przeszło 60 kapel zgłoszonych z całej Polski. Aktualnie zespół pracuje nad nagraniem całego materiału.
Od lutego 2015 roku stanowisko basisty objął Przemek.

Wydarzenie na facebooku:
https://www.facebook.com/events/604224673055102/?pnref=story
 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.