BloodArt patronuje i zaprasza do katowickiej Prokultury!

Muzyczna podróż w Prokulturze!

06.06.2015 roku zapraszamy do Prokultury na rockowo-metalową muzyczną podróż.
Wystąpią cztery zespoły: Danse Macabre, Drakon, Dark Letter oraz As Night Falls. Każdy z nich nawiązuje do nieco innej stylistyki muzycznej.

Prokultura1

Danse Macabre inspiruje się latami 80′ oraz gatunkiem muzycznym cold wave, który w tamtych czasach był szczególnie ważny. W twórczości zespołu przewijają się również nawiązania do gotyckiego rocka. Następnie przeniesiemy się do lat 90′. Drakon zabierze nas w muzyczną przestrzeń heavy z elementami power metalu. Zespół zafascynowany jest twórczością Dio, ale także Hammerfall. Natomiast Dark Letter przypomni nurt gotycki, który w latach 90 prężnie rozwijał się na polskiej scenie, gdyż na twórczość Dark Letter największy wpływ mają takie zespoły jak Artrosis czy Closterkeller. Zwieńczeniem wieczoru będzie występ As Night Falls, reprezentujący symfoniczny metal, gatunek preferowany w obecnej chwili. Zatem tym samym wrócimy do teraźniejszości.

Zapraszamy do zapoznania się z szerszą informacją o zespołach:

As Night Falls

Zespół grający symfoniczny metal. Powstał w 2010 roku. Nawiązuje do klasyków gatunku, ale zarazem idzie własną drogą i poszukuje własnego stylu.

Pierwszy materiał powstał dość szybko i już na początku 2012 roku odbyły się pierwsze koncerty. Pozytywne opinie publiczności utwierdziły zespół w słuszności obranego kierunku. Również w 2012 roku światło dzienne ujrzało pierwsze wydawnictwo zespołu – EP pod tytułem „My Secret Place”, zawierające 4 utwory, a do jednego z nich – „My Memory”, powstał w tym samym roku teledysk. Równolegle powstawał nowy materiał i odbywały się kolejne koncerty i festiwale z udziałem As Night Falls. Rok 2014 przyniósł ze sobą kolejną EP, zatytułowaną „From Grace to Oblivion”.

ANF zagrał wiele koncertów, brał udział w ogólnopolskim festiwalu Aria Night, Niech cisza milczy, wrocławskim- Rockarolla aRT festiwal, śląskim- Crossroads of rock, Muszlownik Murcki Festiwal, był finalistą Mayday Rock Festival 2014, supportował klasykę polskiego rocka zespół Proletaryat, angielski zespół Antimatter (Duncan Patterson- ex basista Anathemy), Tarję Turunen oraz zagrał na jednej scenie m.in. z zespołami: Night Mistress, Alcoholica, The Bill, Horrorscope, Mayhayron, Nonamen, Good Girl Maggie, Hajva, Dirty Brick, Spatial, Hegeroth, Heretique, Sixpounder i wieloma innymi.

https://www.facebook.com/asnightfallsband
https://www.youtube.com/channel/UCjis93xl9Z33DJ3CvcMnDdw

Danse Macabre

Zespół Danse Macabre powstał w 1991 roku w Gliwicach. W roku 1992 zagrali dla kilku tysięcy osób na Igrach w Gliwicach, supportując Kult i Kazika i od tej pory regularnie pojawiali się na koncertach klubowych i plenerowych w całej Polsce, zdobywając grono oddanych fanów.
Zespół wielokrotnie pojawiał się w mediach i radiostacjach muzycznych, zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich, i przez wielu fanów new wave i gothic rock do tej pory określany jest jako kultowy.

Danse Macabre zawiesił swoją działalność w grudniu 1996 roku.

Do reaktywacji zespołu doszło w lipcu 2014 roku. Grupa po raz pierwszy zdecydowała się na współpracę z wokalistką (przed reaktywacją w zespole śpiewali tylko mężczyźni). Do zespołu dołączyła Ania Blomberg – ¬Gahan, znana z popularnych na scenie goth rock/goth metal zespołów Batalion d’Amour, Dance on Glass i Diavolopera. W listopadzie 2014 roku do zespołu dołączyła Małgorzata Antosz¬ – Konieczna (ex Drakon, Dark Letter) na instrumentach klawiszowych i zespół zagrał mini trasę jako support zespołu Closterkeller (Rude Boy Bielsko¬-Biała, Klub Kwadrat Kraków i Klub Ucho Gdynia) oraz koncert jako support legendarnej czeskiej formacji gotyckiej, XIII Stoleti, w CK Wiatrak w Zabrzu.W styczniu 2015 roku zespół zagrał koncerty m.in.z Opozycją i Pornografią. Danse Macabre pod koniec lutego rozstało się z Anią, a nowa wokalistką została Beata Golińska (The Same Tale, Dark Letter). Muzycy Danse zafascynowani są zespołami takimi jak The Sisters of Mercy, The Cure, Bauhaus, Fields of the Nephilim, Siouxsie and the Banshees, The Mission, i wpływy tych zespołów są wyczuwalne w utworach zespołu.

Obecnie grupa skupia się na nagraniu Ep¬ki oraz na koncertach w kraju i zagranicą.

https://www.facebook.com/gliwice.danse.macabre
https://www.youtube.com/channel/UCPUMbaGbRvebh4hH68OVhAg

Drakon

Drakon, to kapela z Katowic, powstała w 2012 roku, grająca symfoniczny metal. W twórczości Drakona przewijają się różne gatunki muzyczne, power wymieszany z gotykiem, a i elementów symfonicznego black metalu również można się doszukać. 28 lutego 2013 pojawiło się ciepło przyjęte internetowe demo, w postaci trzech utworów: „Polar Night”, „The Rise Of The Templars”, oraz „Nightmare”. Pierwszego marca tego roku światło dzienne ujrzała profesjonalna płyta demo, zatytułowana „Awakening”, zawierająca pięć autorskich kompozycji zespołu. Pod koniec 2014 roku zespół zakończył działalność, reaktywował się jednak początkiem 2015 roku, w składzie: Roman Antosz: wokal, gitara, Mariusz Piotrowski: gitara, Michał Matusz: bas, Robert Kałuża: perkusja.

https://www.facebook.com/drakon.poland
https://www.youtube.com/user/drakonpoland

Dark Letter

Zespół powstał pod koniec 2014 roku. Muzyka Dark Letter oscyluje wokół szeroko pojętego nurtu gotyckiego, lecz największy wpływ na kształt twórczości zespołu mają takie kapele jak Artrosis czy Lacuna Coil. Dark Letter obecnie pracuje nad nagraniem swojej pierwszej EP-ki.
Skład zespołu: Beata Golińska – wokal, Roman Antosz- gitara, Małgorzata Antosz-Konieczna – klawisze, Michał Matusz – bas, Arkadiusz Franosz – perkusja.

https://www.facebook.com/darkletter
https://www.youtube.com/channel/UC8XSkqtcFKiV15fUtqms-Bw

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp: 10 zł

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.