MetalFest 2013 – The Dillinger Escape Plan, Accuser, Kat & Roman Kostrzewski i inni !!!

Z przyjemnością prezentujemy kolejną część zespołów, które wystąpią w Jaworznie na drugiej edycji MetalFest. Tym razem do obsady festiwalu dołączają: math-corowa, szalona i niekonwencjonalna horda The Dillinger Escape Plan, niemiecka thrash-metalowa ekipa Accuser oraz prezentująca ten sam styl grupa Inner Sanctum z Indii. Bardzo nam miło będzie gościć weteranów polskiej sceny heavy-metalowej, zespół Kat & Roman Kostrzewski. Ponadto: Corruption, The Nomads, The Dead Goats oraz Shame Yourself to kolejne formacje, które wzbogacą tegoroczny MetalFest!!

Obecnie tak przedstawia się line up na MetalFest 2013 Open Air Polska:

Headliner: ACCEPT, VOLBEAT +
Down, Satyricon, Sodom, Hatebreed, Destruction,
The Dillinger Escape Plan, Entombed, Finntroll,
Kat & Roman Kostrzewski, Suicidal Angels, Cryptopsy, Unearth,
Turisas, Exhumed, Red Fang, Arkona, Aborted, Veil Of Maya,
Accuser, Hatesphere, Varg, Azarath, Corruption, The Nomads,
Vedonist, Belzebong, Wolf Spider, Elvis Deluxe, The Dead Goats
Antigama, Dragon’s Eye, J.D. Overdrive, The Sixpounder Ass To Mouth, Terrordome, Thaw, Shame Yourself, Embrional, Devilish Impressions …

Ostatni headliner oraz pozostałe zespoły zostaną ogłoszone wkrótce!!!

The Dillinger Escape Plan (USA) Math-Core

Ten amerykański band to kolejny z występujących na tegorocznej edycji MetalFestu zespołów określanych mianem „kultowych”. Chociaż nie mogą się pochwalić podobnym muzycznym stażem co Sodom czy Entombed, to muzycy z tDEP już zdążyli zainspirować tysiące grup na całym świecie i zmienić na zawsze oblicze metalowej muzyki. Od pierwszych albumów zaprezentowali styl, którego nie sposób podrobić. Fuzja jazzu, eksperymentalnego metalu i rocka jest czymś, koło czego nie da się przejść obojętnie. The Dillinger Escape Plan określony został przez magazyn Kerrang! jako „najlepszy zespół koncertowy na naszej planecie”. Zobaczyć na scenie tych szaleńców, to gratka nawet dla ludzi, którzy na co dzień nie słuchają ich muzyki.

http://www.dillingerescapeplan.org/

Kat & Roman Kostrzewski (Polska) Thrash-Metal:

W zeszłym roku na MetalFest, polskie, doświadczone i kultowe ekipy reprezentowali Acid Drinkres i Vader. W tym roku, na terenie Sosiny wystąpi thrash metalowa legenda Kat & Roman Kostrzewski. Nikomu, kto w naszym kraju słucha heavy metalu nie trzeba tych panów przedstawiać. Kat & Kostrzewski, obok TSA i Turbo są prekursorami metalowej polskiej muzyki. Mają niepodważalny status legend, a ich wpływ na wielu rodzimych muzyków jest bezsprzeczny. Gościć ich w czerwcu na MetalFest, to będzie zaszczyt.

http://www.kat.info.pl/site/

Accuser (Niemcy) Thrash-Metal

Do składu drugiej sceny, dnia dedykowanego muzyce thrash metalowej dołączają doskonale znani polskiej publiczności muzycy z zespołu Accuser. Grupa powstała w 1986 roku i od tego czasu (nie licząc krótkiej przerwy) wierna jest metalowej, thrashowej stylistyce. Trasy, które Accuser odbył u boku największych przedstawicieli gatunku mówią same za siebie. Punkt obowiązkowy składu MF ’13 dla każdego, kto zaciera ręce na występ Sodom czy Destruction.

http://www.accuserdomination.com/

Inner Sanctum (Indie) Thrash / Death-Metal

Bardzo nam miło poinformować, że do Jaworzna zawita zespół z jakże egzotycznego miejsca, jakim są Indie! Wszystko co najlepsze w tamtejszej scenie metalowej zaprezentują nam chłopaki z Inner Sanctum. Jest to stosunkowo młody, a już bardzo ograny i wielokrotnie nagradzany zespół. Jednak nagrody nagrodami – ważniejszym dowodem na to jaki poziom prezentują chłopaki są koncerty przed największymi metalowymi zespołami dojeżdżającymi do Indii min: Amon Amarth, Metallica, Testament czy Behemoth.

http://www.facebook.com/innersanctumindia

Do składu MetalFest 2013 dochodzą także: doskonale znani i bardzo lubiani stoner metalowcy z Corruption, thrash metalowa ekipa The No-Mads, The Dead Goats którzy swoją genialną death’n’rollową mieszanką dla wielu zostali debiutantami 2012 roku oraz thrash / groove metalowcy z Shame Yourself.

http://www.corruption.pl/
http://www.thenomads.metal.pl/
http://www.facebook.com/TheDeadGoats
http://www.myspace.com/shameyourself

Z powodów osobistych Napalm Death odwołał pierwszy weekend trasy w ramach której mieli zagrać w Jaworznie. Jest nam bardzo przykro z tego powodu, lecz nie mamy na to wpływu. Cały czas pracujemy nad zastępstwem za Anglików.

METALFEST AFTER PARTY !!

Bardzo nam miło poinformować, że 26 czerwca w Warszawskiej „Progresji” odbędzie się oficjalne after party MetalFest 2013.

Wystąpią na nim co najmniej dwa zespoły z zagranicy, a jednym z nich będzie … Napalm Death !!! Resztę składu (min. headlinera) i szczegóły tej imprezy podamy niebawem.

Zapraszamy bardzo serdecznie !

MetalFest 2013 Open Air Polska
OWR ”Sosina” Jaworzno, ul. Bukowska
Data: 20-22 czerwca 2013

Zaprasza Knock Out Productions. 

http://www.knockoutprod.net/
https://www.facebook.com/productions.knock.out
www.metalfest.pl
https://www.facebook.com/metalfestopenairs

Wydarzenie na FB: http://www.facebook.com/events/166231193517116/

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.