MetalFest 2013 – HELLOWEEN, Illusion, Karma To Burn, Alpha Tiger i inni!

Z przyjemnością ogłaszamy, że trzecim i ostatnim headlinerem MetalFest 2013 będą legendarni prekursorzy power-metalu: zespół Helloween! Oprócz Niemców do składu dołącza kultowe Illusion, bez którego nie można wyobrazić sobie metalowych lat 90. w naszym kraju! Na drugiej scenie „dnia Rock’n’roll/Stoner” gościć będziemy rewelacyjne Karma To Burn. Kolejnymi ekipami z zagranicy, które odwiedzą w czerwcu Jaworzno są heavy-metalowe Alpha Tiger oraz hard-corowe In Other Climes. Polską muzykę  reprezentować będą także ekipy: Sceptic, Huge Ccm oraz Bullet Belt !

Obecnie tak przedstawia się line up na MetalFest 2013 Open Air Polska:

Headliner: HELLOWEEN, ACCEPT, VOLBEAT + Down, Satyricon, Sodom, Hatebreed, Destruction, The Dillinger Escape Plan, Entombed, Illusion, Finntroll,
Kat & Roman Kostrzewski, Suicidal Angels, Cryptopsy, Unearth, Turisas, Exhumed,
Red Fang, Arkona, Aborted, Veil Of Maya, Karma To Burn, Accuser, Hatesphere, Varg, Alpha Tiger, In Other Climes, Azarath, Corruption, The Nomads, Vedonist, Belzebong, Wolf Spider, Elvis Deluxe, The Dead Goats, Antigama, Sceptic, Dragon’s Eye, J.D. Overdrive, The Sixpounder, Ass To Mouth, Terrordome, Thaw, Shame Yourself, Huge Ccm, Bullet Belt, Embrional, Devilish Impressions

Jest to praktycznie cały skład festiwalu. Niedługo dojdą jeszcze 1-2 zespoły z zagranicy oraz dwa zespoły konkursowe.

2 sceny, łącznie 60 zespołów, ponad 70 godzin muzyki !! 

HELLOWEEN (Niemcy) Power / Speed-Metal

Niezwykle miło będzie nam gościć podczas jednego festiwalu dwa z trzech najważniejszych metalowych zespołów z Niemiec. Tak jak Accept jest totalnym klasykiem heavy-metalu, tak Helloween, za sprawą swojego kultowego albumu „Keeper Of The Seven Keys, Pt. 1” uważany jest za ojca gatunku power-metal. Grupa istnieje już ponad 30 lat i niezmiennie prezentuje równą i wysoką formę. Nagrywa doskonale przyjmowane przez krytykę i publiczność płyty (np. ostatnia „Straight Out Of Hell”) oraz daje rewelacyjne koncerty (np. dwa praktycznie wyprzedane występy w Polsce z marca tego roku). Na poprzedniej edycji MetalFest wszystko co najlepsze w power-metalu prezentował Blind Guardian, w tym roku czas na mistrzów z Helloween!

http://www.helloween.org/

 

Illusion (Polska) Metal

Zespół ten śmiało można zaliczyć do grona najbardziej zasłużonych i wpływowych ekip jakie pojawiły na polskiej scenie rockowo-metalowej w latach 90. Illusion był „naszą odpowiedzą” na zespoły typu Biohazard, Dog Eat Dog czy Pantera i w okresie swojej świetlności był zespołem równie popularnym nad Wisłą co np. Acid Drinkers czy Flapjack. Jesienią 2011 roku band ten powrócił w oryginalnym składzie, z nową energią i jeszcze większą klasą niż przed swoim rozpadem. Trasa, która została zorganizowana z okazji reunion Illusion cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i zgromadziła dziesiątki tysięcy fanów, w tym ogromną część ludzi, którzy wychowali się na kawałkach „Nóż”, „Wojtek” czy „Vendetta”.

http://www.illusion.art.pl/

Karma To Burn (USA) Stoner-Metal / Rock n Roll

Bardzo miło nam poinformować, że do Red Fang dołącza horda Karma To Burn (oba zespoły wystąpią na drugiej scenie pierwszego dnia festiwalu). Jest to zespół, w którym idealnie mieszają się pustynne klimaty stoner-rocka z elementami rock’n’rolla. Rewelacyjne riffy, klimat i prosty plan: jazda od początku do końca. K2B już parokrotnie udowodniała, że w swojej kategorii muzycznej jest jednym z najlepszych zespołów live (radzimy zwrócić uwagę na bębniarza). Zresztą: każdy kto ich widział potwierdzi to bez wahania!

http://www.k2burn.com/

Alpha Tiger (Niemcy) Heavy / Power-Metal

Ponieważ niemiecka scena metalowa jest jedną z najmocniejszych na świecie, nie ma się co dziwić, że pojawiają się na niej coraz to nowe, młode zespoły, inspirujące się klasykami gatunku. W Alpha Tiger znajduje się wszystko co najlepsze w europejskim heavy-metalu, a do tego podlane delikatnym, specyficznym humorem. Zespół ten zachowuje idealną równowagę pomiędzy czerpaniem ze stylistyki grup takich jak Judas Priest, Iron Maiden czy Saxon a rozwijaniem własnych pomysłów, zagranych w bardzo dojrzały – jak na tak młodą kapelę – sposób.

http://www.alphatiger.de/

In Other Climes (Francja) Hard-Core

In Other Climes to zespół hard-corowy, ale raczej w klimatach stylu Hatebreed, Sworn Enemy czy First Blood niż HC/punk pokroju H2O czy Minor Threat. Zachowane są tutaj elementy charakterystyczne dla sceny HC jak moc i brzmienie metalu. Jest przebojowo, agresywnie i do przodu. Chłopaki wciąż promują swój ostatni krążek „Empty Bottles & Wasted Nights” więc wiadomo: do zobaczenia pod sceną!

http://inotherclimes.free.fr/


Jeśli chodzi o Polskie ekipy, tym razem do składu dołączają: techniczny, death-metalowy Sceptic, reprezentujący groov-metal   oraz thrash-metalowa ekipa z Warszawy Bullet Belt.

http://www.myspace.com/scepticpl
http://www.myspace.com/hugeccm
http://www.facebook.com/bulletbelt022

POZOSTAŁE NEWSY:
Prezentujemy także podział na poszczególne dni i sceny. 

Główna scena to mix różnych styli mocnej muzyki z headlinerem każdego dnia.

W przypadku pierwszego dnia headlinerem jest zespół Accept, lecz Niemcy zagrają wyjątkowo jako przedostatni, z uwagi na ich wczesny wylot na kolejny festiwal. Nie zmienia to jednak faktu, że Accept zaprezentuje pełnowymiarowy set. Zwieńczeniem pierwszego dnia będzie koncerty grupy Down.

Przypominamy, że druga scena jest zorganizowana tematycznie. Pierwszego dnia będą się na niej prezentować zespoły grające rock n roll/stoner-metal, drugiego: thrash-metal, a dnia trzeciego: death-metal.

Bilety jednodniowe:
Informujemy także, że od 5 kwietnia dostępne będą w sprzedaży bilety jedno dniowe. Cena na każdy dzień będzie taka sama: 129 zł.

Konkurs:

Niebawem podamy szczegóły dotyczące konkursu w którym główną nagrodą będzie występ na MetalFest 2013 !!!

MetalFest 2013 Open Air Polska,  OWR ”Sosina” Jaworzno, ul. Bukowska
Data: 20-22 czerwca 2013

Informacje o BILETACH:
http://metalfest.pl/bilety

Zaprasza Knock Out Productions.
http://www.knockoutprod.net/
https://www.facebook.com/productions.knock.out
www.metalfest.pl
https://www.facebook.com/metalfestopenairs

Wydarzenie na FB:
http://www.facebook.com/events/166231193517116/

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.