MetalFest 2013 – ACCEPT, Destruction, Aborted i inni!!!

Z ogromną przyjemnością i niemniejszą dumą prezentujemy kolejną odsłonę składu MetalFest 2013! Niezwykle miło nam poinformować, że headlinerem pierwszego dnia festiwalu będzie żywa legenda heavy-metalu, zespół Accept. Z kolei gwiazdą drugiej sceny, w „dniu thrashowym” będzie kultowy Destruction. Jakby tego było mało, do składu dochodzą także power/folk metalowcy z Turisas oraz death-metalowa, belgijska załoga Aborted. Z kolei nasze podwórko, reprezentować w Jaworznie będą także zespoły: Azarath, The Sixpounder, Devilish Impressions oraz Embrional.

Zapraszamy serdecznie na oficjalną stronę naszego festiwalu: www.metalfest.pl.

Obecnie tak przedstawia się line up na MetalFest 2013 Open Air Polska:

Headliner: ACCEPT, VOLBEAT +
Down, Satyricon, Sodom, Hatebreed, Destruction, Entombed, Finntroll, Napalm Death, Suicidal Angels, Cryptopsy, Unearth, Turisas, Exhumed, Red Fang, Arkona, Aborted,
Veil Of Maya, Hatesphere, Varg, Azarath, Vedonist, Belzebong, Wolf Spider, Elvis Deluxe, Antigama, Dragon’s Eye, J.D. Overdrive, The Sixpounder, Ass To Mouth, Terrordome, Thaw, Embrional, Devilish Impressions …

ACCEPT (Niemcy) Heavy-Metal:

Jesteśmy jednocześnie szczęśliwi i dumni z faktu, że udało nam się zaprosić do Polski jeden z największych zespołów metalowych w historii!! Obok Judast Priest, Iron Maiden czy Saxon, Accept to czołówka nie tyle europejskiego, co światowego heavy-metalu. Mimo przerwy w działalności i zmiany na stanowisku wokalisty, grupa Accept jest cały czas w wybornej formie. Udowodniła to dwoma doskonałymi płytami „Blood Of The Nations” oraz „Stalingrad” i  totalnie rewelacyjnymi koncertami promującymi te wydawnictwa (min 3 koncerty w Polsce w 2011 roku). Na wiecznie żywych hitach typu „Balls To The Wall”, „Midnight Mover” czy np. „Teutonic Terror” wychowało się już kilka pokoleń wielbicieli metalowego grania. My także nie możemy się doczekać występu Accept, w roli gwiazdy pierwszego dnia MetalFest!
http://www.acceptworldwide.com/

Destruction (Niemcy) Thrash-Metal:

Na jednym festiwalu Sodom i Destruction? Takie rzeczy tylko na MetalFeście 😉 Destruction wystąpi jako headliner drugiej sceny dnia thrashowego (przypominamy, że zagrają tam także Suicidal Angels i Hatesphere). Zespół przyjedzie w ramach promocji swojej zeszłorocznej, znakomitej płyty „Spiritual Genocide”. Wiadomo, ponad 30 lat na scenie, ponad 10 kultowych płyt na koncie, dziesiątki tras po całym świecie i pasja którą mogliby obdarować połowę „młodej sceny” muzycznej. Wiadomo jakie są priorytety: Thrash ‘Till Death!
http://www.destruction.de/

Turisas (Finladnia) Power/Folk-Metal:

Do składu MetalFest 2013 dołącza doskonale znana i popularna w Polsce ekipa Turisas. Mogliśmy ich zobaczyć w akcji już parokrotnie, mini u boku Cradle Of Filth, Finntroll, Moonspell. Ich muzyka to folk-metal z elementami charakterystycznymi dla power czy nawet symfonicznego metalu. W tym co robią są znakomici i ciągle starają się rozwijać. Min. dlatego tak idealnie wpisują się w skład tegorocznej edycji festiwalu w Jaworznie.
http://www.turisas.com/

Aborted (Belgia) Death-Metal:

Mówiąc w dwóch słowach, panowie z Aborted grają intensywnie i agresywnie. Mieli momenty flirtu z bardziej melodyjnymi patentami ale wrócili do tego co robią najlepiej, czyli totalnej grindcore’owo/death-metalowej sieczki. Trzeba przyznać jednakże, że ich sieczka ma ten groove, którym poszczycić mogą się tylko nieliczni. Aborted udowodnili to na bardzo dobrej, ostatniej płycie „Global Flatline”.
http://www.goremageddon.be/

Kolejną partię polskich zespołów otwiera death-metalowy Azarath, The Sixpounder prezentujący groove metal, ekstremalna horda Devilish Impressions, a stawkę zamyka brutalna załoga z Embrional.
http://www.azarath.tcz.pl/
http://www.thesixpounder.com/
http://www.devilish-impressions.com/
http://www.facebook.com/Embrional

Do 14 lutego karnety można kupować wyłącznie u nas na stronie pod tym linkiem: http://knockoutprod.net/site/bilety

MetalFest 2013 Open Air Polska OWR ”Sosina” Jaworzno, ul. Bukowska
Data: 20-22 czerwca 2013

Zapraszamy !

www.metalfest.pl
https://www.facebook.com/metalfestopenairs
http://www.knockoutprod.net/
https://www.facebook.com/productions.knock.out

Wydarzenie na FB:
http://www.facebook.com/events/166231193517116/
 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.