Materia zmiażdży Must Be The Music?

Etap półfinałów programu Must Be The Music zakończył się w miniony weekend. 12 maja odbędzie się finał muzycznego show. Jednym z zespołów, który wyróżnia się od samego początku i któremu w niezwykle mocnym stylu udało się wejść do finału jest brutalna szczecinecka Materia

Materii udało dostać się do półfinału Must Be The Music za sprawą, tzw. Jokera – dzikiej karty, którą głosując przyznawali internauci poprzez serwis Facebook. Zespół zdobył wówczas niemal 84 i pół tysiąca głosów! Finałowy występ Materii, podczas którego formacja odważnie postawiła na zaskakujący utwór „Shayba” zachwycił całą czwórkę jurorów i jak się wkrótce okazało, także telewidzów. Materia jako najbrutalniejszy zespół piątej edycji MBTM znalazła się w finale programu.

Materia, „Shayba” /„Case Of Noise” 2013 LP

– Ten program jest dla nas olbrzymim zaskoczeniem i przygodą – mówi Michał Piesiak, basista i wokalista w Materii. – Przekonujemy się teraz, jak wiele osób w Polsce zna i ceni sobie naszą muzykę. Mamy nadzieję, że przypadnie ona do gustu kolejnym ludziom, pomimo tego że nie należy do najłatwiejszych. W finale damy z siebie wszystko – dodaje muzyk.

W bieżącym roku Materia własnym sumptem wydała płytę „Case Of Noise”. Album promuje klip do utworu „Give Me Some Free”. Fani stawiają, że to właśnie ten utwór Materia zaprezentuje w finale Must Be The Music. – To jeden z naszych flagowych kawałków, zawsze świetnie przyjmuje się na koncertach – mówi Tadek `TeDe` Piesiak, gitarzysta Materii.

Materia ma oprócz albumu „Case Of Noise” w dorobku dwa nagrane własnym sumptem materiały, demo „Vandals” z 2009 roku oraz EP-kę „Holidays On The Angels Island” z roku 2011. Oba albumy można pobrać za darmo z profilu Myspace Materii. Materia powstała w 2007 roku w Szczecinku. Początkowo jako trio:  Michał `Mihu` Piesiak (wok., bas),  Tadek `TeDe` Piesiak (git., wok.) i  Kuba `Marcia` Marciniak (per.). W 2010 roku do zespołu dołącza wieloletni przyjaciel Adrian `Adi` Dubiński (git.). Zespół bardzo intensywnie koncertuje w całej Polsce, szybko odnosi sukcesy na przeglądach i festiwalach – w tym, na tych w Polsce najważniejszych (Przystanek Woodstock, Festiwal w Jarocinie). Bracia Piesiak w 2011 roku wystąpili w Szansie Na Sukces i zostali zaproszeni do Finału w Sali Kongresowej, gdzie wystąpili razem z Arturem Gadowskim. Muzyka Materii to ciężki, nowoczesny metal z progresywnymi ambicjami i licznymi odniesieniami do klasyki gatunku

Więcej na:
www.myspace.com/themateria
www.facebook.com/materia.metal
www.youtube.com/user/themateria01

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.