Marduk, Immolation, Origin i Bio-Cancer już w tym tyg. w Polsce!

Takiego składu w Katowicach jeszcze nie było! MARDUK powraca do Mega Clubu już 20 maja w ramach trasy Frontschwein Europa pt.4! Ostatecznego zniszczenia pomogą mu dokonać amerykańskie combo death metalowe, czyli IMMOLATION oraz ORIGIN, a koncert otworząBIO-CANCER, potomkowie Zeusa, grający klasyczny thrash prosto z Aten! Katowicki koncert będzie przedostatnim show tej trasy, więc możemy się spodziewać na pewno spektakularnego zamknięcia Frontschwein Tour! 
Bilety kolekcjonerskie, w tych ostatnich dniach, dostępne w cenie 69zł tu: http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,342.html

unnamed (15)

MARDUK (Szwecja) – black metal

Szwedzi z MARDUK są w szczytowej formie. Ich trzynasty album „Frontschwein”, wydany pod skrzydłami Century Media w styczniu zeszłego roku, odniósł fenomenalny sukces. Pojawił się w notowaniach najlepiej sprzedających się albumów metalowych w ośmiu krajach Europy, w tym na wysokim 23. miejscu w rodzimej Szwecji, czy też 34. w Niemczech. Wyprzedane koncerty na marcowej trasie europejskiej „Frontschwein 2015 part I” mówią same za siebie. Teraz Szwedzi kontynuują podbój Europy i pojawią się w katowickim Mega Clubie! Fani zespołu mogą spodziewać się spektakularnego występu na majowym koncercie, jak to z Mardukiem zazwyczaj bywa…

https://www.facebook.com/Mardukofficial/
http://www.marduk.nu/

IMMOLATION (USA) – death metal

Amerykanie z IMMOLATION to prawdziwi wyjadacze death metalowej sceny na świecie! Początkowo zespół nosił nazwę Rigor Mortis, lecz została ona zmieniona w 1988 roku na Immolation. Grupa zadebiutowała w 1991 roku płytą „Dawn of Possession” i to był początek drogi, która aktualnie kończy się na 11 albumach na przestrzeni 25 lat. Na swoim koncie mają niezliczoną ilość tras po całym globie z największymi nazwami metalowej sceny. Od 2009 roku współpracują z wytwórnią Nuclear Blast, a w 2004 roku wydali swoje pierwsze DVD „Bringing Down the World”. Ich dyskografię aktualnie zamyka płyta „Kingdom Of Conspiracy”, która zebrała bardzo pochlebne recenzje. Głębokie growle Dolana, połamane partie perkusyjne i szalone riffy z wieloma zaskakującymi solówkami – to wszystko znajdziecie w muzyce Immolation!

https://www.facebook.com/immolation/

ORIGIN (USA) – techniczny death metal

Wszystko rozpoczęło się w 1997 roku, a już rok później Origin supportowali Suffocation i wydali swoje demo „A Coming Into Existence”. Aktualnie ich dyskografia obejmuje 6 albumów studyjnych, a zamyka ją materiał „Omnipresent” wydany przez Nuclear Blast w 2014 roku. Płyta ta zebrała świetne opinie wśród krytyków i dotarła do 10. miejsca listy Billboard Heatseekers Albums w Stanach Zjednoczonych sprzedając się w nakładzie, niespełna 3 tys. egzemplarzy w przeciągu trzech tygodni od dnia premiery. Szalone zmiany tempa i moc blastów, a do tego niezwykle przemyślane technicznie linie gitarowe, do tego przyzwyczaili nas już w swojej twórczości Amerykanie.

https://www.facebook.com/Origin/


BIO-CANCER (Grecja) – thrash metal

Thrash metal z bardzo egzotycznego regionu, jakim, jak na taką muzykę, może wydawać się Grecja. Istnieją od 2010 roku, a już 2 lata później wydali swój debiutancki album „Ear Piercing Thrash” za pośrednictwem Athens Thrash Attack. Zyskali szybko szacunek na scenie undergroundowej, a ich debiut znalazł się w wielu podsumowaniach najlepszych płyt thrashowych 2012 roku. Mieli okazję supportować takie kapele jak Onslaught, Rotting Christ, Artillery czy Sodom. Ich ostatni album „Tormenting the Innocent” z 2015 roku został dobrze przyjęty, a ich brzmienie porównane do połączenia old schoolowego thrashu pokroju Toxic Holocaust czy Municipal Waste i tego mroczniejszego thrashu, z bardziej agresywnymi riffami i brutalniejszymi partiami perkusyjnymi.

https://www.facebook.com/BioCancerOfficial/

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.