Łódź pod znakiem metalu

Łódź pod znakiem metalu.

Lodz 25 02

Imagine Create Productions (https://www.facebook.com/ImagineCreateProd/) zaprasza na czwartkowy koncert do klubu New York w Łodzi! Zagrają:

Infernal Biarre

Korzenie zespołu sięgają końca lat dziewięćdziesiątych. Po kilku koncertach i zmianach personalnych projekt powoli wytracił rozpęd (życie prywatne i zawodowe). Właściwa reaktywacja nastąpiła w połowie 2012 ­ w zmienionym składzie i z nowym materiałem Infernal Bizarre podejmują decyzję by znów zaatakować. Zespół porusza się w klimatach szeroko pojętego metalu ­ od melodyjnych motywów do ciężkich riffów. Atutem zespołu są również teksty w języku ojczystym. Podczas koncertu zespół zaprezentuje utwory ze swojego debiutanckiego dema „Prometeusz”. Zapraszamy !!!!!!

Skład Infernal Bizarre :

Kamil „Sledzik” Szkup – wokal
Marcin „ Cines” Węglarek – gitara
Piotr „Nastar” Nastarowicz – gitara
Piotr „Piotrek” Stawicki – bas
Piotr „Piter” Florczak ­ perkusja

Więcej informacji znajdziecie na stronie

https://www.facebook.com/InfernalBizarreofficial

***

Kac Escape

Zespół Kac Escape powstał w styczniu 2010 roku, w Łazach (koło Zawiercia). Początkowo liczył 4 członków: Grzegorz „Sumo” Białas (gitara), Mariusz Mortas (perkusja), Michał „Longin” Sarecki (wokal) oraz Radosław Wołyniec (bas). Po pierwszym koncercie do składu dołączył Bartek poszerzając instrumentarium o gitarę solową.

Pierwsze próby odbywały się w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach, gdzie zespół pracował jedynie nad autorskimi utworami, całkowicie rezygnując z grania coverów. Twórczość zespołu to połączenie punk rocka oraz hard coru, z metalem. Inspiracją do tworzenia muzyki są zespoły tj. KNŻ, Post Regiment, Sepultura, Soulfly, Slipknot, Korn.

W 2014 roku zespół po raz pierwszy wystartował w przeglądzie kapel rockowych w Zawierciu gdzie zajął I miejsce. Kolejnym sukcesem było zajęcie II miejsca na V Art Festiwal w Częstochowie w kategorii „Metalizacja dźwięku”, oraz wytypowanie zespołu do „finałowej czwórki” Jura Rock Festiwal, spośród przeszło 60 kapel zgłoszonych z całej Polski.

W czerwcu 2015 roku zespól wystąpił na jednej scenie z zespołem KULT.

Od 2015 roku menadżerką zespołu zostaje Anna. Natomiast stanowisko nowego basisty obejmuje Kamil.

Skład:

Michał "Longin" Sarecki – wokal,
Grzegorz "Sumo" Białas" – gitara,
Mariusz Mortas – perkusja,
Bartłomiej Mortas – gitara,
Kamil Waksmański – bas

https://www.facebook.com/KACESCAPE/

***

Toxyna

TOXYNA powstała w styczniu 1987 roku. Pierwszy koncert datowany jest na kwiecień tegoż roku – zaproszeni przez zespół KATAR (który, notabene, również gra do dziś) do zawierciańskiego klubu „Novum”. Na przełomie 1989 / 90 roku zespół nagrywa pierwszy materiał w radiu studenckim "Pryzmaty" w Częstochowie. Również w 1990 r. mam miejsce pierwszy „poważny” koncert: Jarocin, Mała Scena, u boku Big­Cyca, Psów Wojny i Defektu Mózgu. Fragmenty tego koncertu trafiły na składankę „Jarocin 90” wydaną w Niemczech. Materiał nagrany w „Pryzmatach” doczekał się wydania dopiero w 1992 r. Wydaje go Częstochowska wytwórnia "FALA", pod tytułem "Demo 1987/90".

Rok 1994 to nagrywanie kolejnego materiału w Krakowskim studiu Edwarda Sosulskiego. Chwilę zajmuje znalezienie wydawcy (1995 r.), którym zostaje katowicka wytwórnia „STUFF” (Ireneusz Loth i Roman Kostrzewski). Płyta (a właściwie kaseta) otrzymuje tytuł „W oczekiwaniu na raj” i jest to właściwie pierwsze profesjonalne wydawnictwo zespołu.

W roku 1996 zespół nagrywa w czeskim Cieszynie kolejny materiał, który już nie ujrzał światła dziennego.

Gdzieś na przełomie 1998 / 99 roku zespół zawiesza działalność na bliżej nieokreślony czas.

Głównie ze względu na braki personalne (odwieczny problem z perkusistami, ale nie tylko). Były też wątki osobiste, problemy rodzinne itp. Generalnie był to dość ciężki okres dla całego zespołu.

W okolicach 2001 następuje reaktywacja kapeli. Kolejne lata, to kolejne zmiany personalne, trochę koncertów lokalnych i wyjazdowych, oraz poszukiwanie stabilnego składu. W połowie 2013 r. zespół wydaje własnym sumptem nową płytę „Anatomia człowieka”. Płyta spotyka się z dość dobrym przyjęciem lokalnej społeczności (bo i taki jest jej zasięg).

Dziś zespół pracuje nad nowym materiałem, który powinien się ukazać w pierwszej połowie nadchodzącego roku. Jest to, prawdopodobnie, pierwszy materiał tworzony od A do Z w tym samym składzie.

Aktualny skład:

Witold „Witia” Zaporowski – vocal, bas (od 1987)
Krzysztof „Komi” Domagała – gitara, vocal wspierający (od 1994)
Adrian „Ardian” Protasiewicz – gitara (od 2010)
Tomasz „Till” Galiński – perkusja (od 2012)

Link do wydarzenia na facebooku:

https://www.facebook.com/events/977244889015017/

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.