Kruk – wyjątkowy, akustyczny koncert już w najbliższą sobotę!

Już w najbliższą sobotę, 7 lutego, w sosnowieckim klubie „Maczki” niezwykły akustyczny koncert zagra zespół Kruk. Muzycy mieli już wcześniej okazję zaprezentować swoje nagrania w wersjach akustycznych, ale nigdy w ramach pełnowymiarowego koncertu.

O tym czego można spodziewać się podczas sobotniego wieczoru mówi Piotr Brzychcy, gitarzysta zespołu: „W sobotę zagramy pierwszy w historii Kruka pełnowymiarowy koncert akustyczny. Jesienią 2011 roku mieliśmy okazję zagrać mini trasę z divą bluesa Debbie Davies i już wtedy prezentowaliśmy kilka utworów w aranżacjach akustycznych. Teraz za namową naszych przyjaciół zdecydowaliśmy się pójść krok dalej. Próbkę tego co zagramy w Sosnowcu zaprezentowaliśmy na naszym ostatnim koncercie w Siemianowicach i pozytywne opinie po koncercie przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Graliśmy wiele koncertów na przeróżnych scenach, od tych najmniejszych po te największe, jednak nadchodzące  wydarzenie sprawia, że znów czuję się jak debiutant, jest taka sama trema, ten sam stres. To niesamowite, że znów możemy zasmakować tych emocji, które były u zarania dziejów zespołu. Jeśli chodzi o repertuar to, jak na Kruka przystało, zagramy mieszankę utworów z naszych czterech płyt, lecz nie zabraknie też niespodzianek w postaci klasyki rocka. Niezwykle wdzięcznie, w kontekście akustycznego grania, wypadają utwory z naszej ostatniej płyty ‚Before’. Na wszelki wypadek zabieramy też instrumenty elektryczne gdyby nasi sympatycy upominali się o jakiś mocniejszy bis.”

Przypomnijmy, ostatnia jak dotąd płyta zespołu Kruk zatytułowana „Before” ukazała się w ubiegłym roku. Materiał wzbogacono o bonusowy krążek DVD zawierający m.in. zapis koncertu z katowickiego Spodka kiedy to Kruk poprzedzał legendarną formację Deep Purple. Poza tym znajdziemy tu wywiady, film dokumentalny a także raport ze studia. W sieci dostępny jest teledysk „Last Second” promujący ten album.

Kruk – ta hard rockowa grupa została założona w 2001 roku przez Piotra Brzychcego (gitara) i Krzysztofa Walczyka (klawisze). Wspólne upodobanie muzyków do twórczości takich grup jak Deep Purple, Led Zeppelin, Black Sabbath czy też Uriah Heep sprawiły, że charakter Kruka formował się w klasyczno-rockowych ramach. W 2006 roku zespół nagrał płytę „Memories” z udziałem Grzegorza Kupczyka (wokalisty Ceti & Turbo), która jest zbiorem coverów z repertuaru wspomnianych wyżej wykonawców. W kolejnym okresie swojej działalności Kruk podążył śladami wspomnianych inspiracji, wypracowując własny charakter, który został zauważony przez media po wydaniu debiutanckiej płyty ”Before He’ll Kill You” w 2009 roku. Album uzyskała status ”płyty miesiąca” w magazynie Metal Hammer, natomiast trasa ”Spring Blizzard Tour 2009” promująca ten album, cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród fanów muzyki rockowej.
W 2011 roku ukazał się ich kolejny album zatytułowany ”It Will Not Come Back”, na którym gościnnie pojawili się Doogie White (ex-Rainbow, Yngwie Malmsteen, Tank) oraz Piotr Kupicha z zespołu Feel. Do płyty dołączono bonusowy krążkek DVD, na którym znalazł się 100 minutowy koncert zespołu. Album pod patronatem Programu Pierwszego Polskiego Radia szybko zyskał zwolenników oraz zebrał wiele pozytywnych recenzji z kraju i ze świata. W połowie 2012 roku w studiu Mama Music ruszyły prace zespołu nad kolejnym albumem. Produkcją zajął się Marcin Kindla i Michał Kuczera znani ze współpracy z czołówką artystów polskiego show biznesu. Premiera nowego albumu zatytułowanego „Be 3” odbyła się w listopadzie 2012 roku. Gościnnie na płycie można usłyszeć Marcina ‚Aumana’ Rdesta, znanego z grupy Frontside oraz Marcina Kindlę. Pierwsza połowa 2013 roku to przede wszystkim czas koncertów. Kruk pojawił się m.in. podczas Cover Festivalu, grając utwory zespołów Deep Purple i Led Zeppelin. Przełom lipca i sierpnia był bardzo ważnym okresem w historii zespołu – 30 lipca Kruk ponownie zagrał u boku Deep Purple we wrocławskiej Hali Stulecia, natomiast w sierpniu ponownie pojawił się na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty otwierając koncert Carlosa Santany. To właśnie podczas tego występu Piotr Brzychcy usłyszał od Santany słowa ‘Jesteś niesamowitym gitarzystą. Musiałem zejść i Cię zobaczyć.’
W lutym 2014 roku ukazało się wznowienie ich debiutanckiej płyty „Before He’ll Kill You” (2009). Album wydany został w nowym formacie digipak wzbogaconym o trzy bonusowe nagrania. Zawartość płyty jest znakomitą propozycją dla wszystkich, którzy cenią takich znakomitych mistrzów jak Deep Purple, Led Zeppelin, Black Sabbath czy Dio.
Czwarty studyjny album formacji zatytułowany „Before” ukazał się 9 czerwca 2014 roku! Album nagrany z nowym wokalistą Romanem Kańtochem wynosi zespół na kolejny, wyższy poziom!

Kruk – strony oficjalne:

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.