Kruk ujawnia tytuł płyty oraz pierwszy utwór!

Już 12 listopada ukaże się nowy album Kruka zatytułowany „Be3”. Będzie to płyta, na której Kruk ujawni swoje nowe, zaskakujące oblicze, nie tracąc jednocześnie brzmienia, za które zespół ten pokochali fani w całym kraju. Natomiast już teraz zapoznać się można z pierwszym utworem z nachodzącego krążka, klasyczną kompozycję Deep Purple w wersji Kruka.

Piotrek Brzychcy, gitarzysta Kruka, tak uzasadnia wybór tej kompozycji: „Dziś nie powstają już utwory, które tak jak ‚Child In Time’ pozostają na lata i stają się symbolem pewnej epoki. Muzyka rockowa właśnie dzięki takim utworom jest wiecznie żywa. Z miłości do niej, jej źródeł i genialnego zespołu Deep Purple, postanowiliśmy zamieścić na naszym najnowszym albumie własną przeróbkę ‚Child…’. Jeśli nas kiedyś te dźwięki zainspirowały do stworzenia zespołu i znalezienia własnej drogi, to może znajdą się jeszcze inni, którzy poczują to samo. Natomiast wersja jaką proponujemy, niech będzie dowodem na to, że jesteśmy już zespołem w pełni dojrzałym i gotowym do stawiania mądrych muzycznych kroków w przyszłość, z należytym szacunkiem dla znamienitych pomników przeszłości.”

Natomiast tak artysta komentuje tytuł płyty: „‚Be3’ jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się w naszej muzyce i w nas samych w kontekście egzystencji na przestrzeni muzycznej. Jesteśmy tu i teraz, tworzymy, gramy, wydajemy kolejną płytę, uwielbiamy to robić i przede wszystkim jesteśmy wolni. To także swoisty manifest, który mówi za nas – nie chcemy zmieniać tego stanu rzeczy. Liczymy także na to, że dla niektórych tytuł ‚Be3’ będzie oznaczał po prostu ‚Be Free’ „.

Przypomnijmy, że  w studio zespół wpomagany jest przez Marcina Kindlę (m.in. Stachursky, Piotr Kupicha, Andrzej Rybiński, Ewa Farna) i Michała Kuczerę; „Praca z nimi to prawdziwa przyjemność – komentuje Piotr Brzychcy – jeden jest specjalistą od modernizacji tego co przestarzałe i trącające myszką, a drugi to prawdziwy profesor zorientowany na klasykę w dobrym stylu. Od pierwszych wspólnych działań nad tym trzecim krążkiem znaleźliśmy wspólny język, który pozwala na milowe kroki do przodu, a to daje nam wszystkim niesamowitą radość i poczucie satysfakcji.”

Kruk ma na swoim koncie 2 płyty studyjne oraz koncerty supportujące takie zespoły jak m.in. Deep Purple i UFO, a w teledysku do utworu „In Reverie” gościnnie wystąpił szkocki muzyk Doogie White (Rainbow, Tank, Yngwie Mamsteen).

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.