Kruk – przygotowania do wyjątkowego koncertu w studio Radio Katowice!

W sobotę, 18 kwietnia w studio Radio Katowice odbędzie się wyjątkowy koncert hard rockowej formacji Kruk. Zespół będzie bowiem nagrywać tam specjalny materiał koncertowy, który ukaże się jesienią nakładem Metal Mind Productions. W repertuarze zaplanowanym na ten wieczór znajdą się klasyczne utwory Kruka a także kilka oryginalnych niespodzianek. Na scenie pojawią się też znamienici goście m.in. Piotr Luczyk (Kat) oraz Grzegorz Kupczyk (CETI, Turbo).

Przygotowania do tego wydarzenia trwają pełną parą. Możemy już teraz potwierdzić, że koncert będzie rejestrowany nie tylko w wersji audio ale także w wersji video! Piotr Brzychcy, gitarzysta Kruk komentuje: „Na miesiąc przed naszym koncertem w studiu Polskiego Radia Katowice muszę przyznać iż poziom ekscytacji jest równy temu, który towarzyszył nam przed naszym pierwszym koncertem. Oczywiście szlifujemy formę i jest naprawdę dobrze jeśli chodzi o zgranie zespołu, ale jest też świadomość, że taki rejestrowany koncert można zagrać tylko raz i wszystko musi być wykonane z największym polotem. Jest zatem stresik, ale wedle słów Rogera Glovera z Deep Purple ‚gdy traci się stres, traci się też rock’n’roll’, trwamy zatem w przekonaniu, że taki stan rzeczy tylko wyciągnie z nas jeszcze większe możliwości. Oficjalnie też mogę przekazać Wam wiadomość, że cały koncert będzie nagrywany na kilka kamer i obok podstawowej płyty audio wydawnictwo będzie opatrzone bonusowym dyskiem DVD, na którym z całą pewnością znajdzie się coś więcej niż tylko sam koncert.”

Koncert odbędzie się w studio Radia Katowice, które z dużą radością przyjęło inicjatywę i jest patronem tego wydarzenia. Wejściówki na koncert nie są dostępne w sprzedaży, będzie je można już wkrótce wygrać w konkursach prowadzonych przez Radio Katowice oraz na oficjalnym fanpage’u zespołu Kruk.

Zachęcamy do regularnego zaglądania na stronę www.facebook.com/KrukPL.

Kruk – ta hard rockowa grupa została założona w 2001 roku przez Piotra Brzychcego (gitara) i Krzysztofa Walczyka (klawisze). Wspólne upodobanie muzyków do twórczości takich grup jak Deep Purple, Led Zeppelin, Black Sabbath czy też Uriah Heep sprawiły, że charakter Kruka formował się w klasyczno-rockowych ramach. W 2006 roku zespół  nagrał płytę „Memories” z udziałem Grzegorza Kupczyka (wokalisty Ceti & Turbo), która jest zbiorem coverów z repertuaru wspomnianych wyżej wykonawców. W kolejnym okresie swojej działalności Kruk podążył śladami wspomnianych inspiracji, wypracowując własny charakter, który został zauważony przez media po wydaniu debiutanckiej płyty ”Before He’ll Kill You” w 2009 roku. Album uzyskała status ”płyty miesiąca” w magazynie Metal Hammer, natomiast trasa ”Spring Blizzard Tour 2009” promująca ten album, cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród fanów muzyki rockowej.

W 2011 roku ukazał się ich kolejny album zatytułowany ”It Will Not Come Back”, na którym gościnnie pojawili się Doogie White (ex-Rainbow, Yngwie Malmsteen, Tank) oraz Piotr Kupicha z zespołu Feel. Do płyty dołączono bonusowy krążkek DVD, na którym znalazł się 100 minutowy koncert zespołu. Album pod patronatem Programu Pierwszego Polskiego Radia szybko zyskał zwolenników oraz zebrał wiele pozytywnych recenzji z kraju i ze świata. W połowie 2012 roku w studiu Mama Music ruszyły prace zespołu nad kolejnym albumem. Produkcją zajął się Marcin Kindla i Michał Kuczera znani ze współpracy z czołówką artystów polskiego show biznesu. Premiera nowego albumu zatytułowanego „Be 3” odbyła się w listopadzie 2012 roku. Gościnnie na płycie można usłyszeć Marcina ‚Aumana’ Rdesta, znanego z grupy Frontside oraz Marcina Kindlę. Pierwsza połowa 2013 roku to przede wszystkim czas koncertów. Kruk pojawił się m.in. podczas Cover Festivalu, grając utwory zespołów Deep Purple i Led Zeppelin. Przełom lipca i sierpnia był bardzo ważnym okresem w historii zespołu – 30 lipca Kruk ponownie zagrał u boku Deep Purple we wrocławskiej Hali Stulecia, natomiast w sierpniu ponownie pojawił się na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty otwierając koncert Carlosa Santany. To właśnie podczas tego występu Piotr Brzychcy usłyszał od Santany słowa ‘Jesteś niesamowitym gitarzystą. Musiałem zejść i Cię zobaczyć.’
W lutym 2014 roku ukazało się wznowienie ich debiutanckiej płyty „Before He’ll Kill You” (2009). Album wydany został w nowym formacie digipak wzbogaconym o trzy bonusowe nagrania. Zawartość płyty jest znakomitą propozycją dla wszystkich, którzy cenią takich znakomitych mistrzów jak Deep Purple, Led Zeppelin, Black Sabbath czy Dio.
Czwarty studyjny album formacji zatytułowany „Before” ukazał się 9 czerwca 2014 roku! Materiał wzbogacono o bonusowy krążek DVD zawierający m.in. zapis koncertu z katowickiego Spodka kiedy to Kruk poprzedzał legendarną formację Deep Purple. Poza tym znajdziemy tu wywiady, film dokumentalny a także raport ze studia.

Kruk – skład:
Piotr Brzychcy – gitara
Krzysiek Nowak – gitara basowa
Darek Nawara – perkusja
Michał Kuryś – instrumenty klawiszowe
Roman Kańtoch – wokal

 

Kruk – strony oficjalne:

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.