Kontrowersyjny utwór zespołu Vinyl już w sieci!

Kapela rockowa Vinyl udostępniła właśnie w sieci drugi klip promujący EP-kę „Wstań, rusz do walki”. Jest to ballada pt. „Gdzie jesteś? (Aborcja)”. Jak mówi wokalistka zespołu Aneta Majeran: „Utwór dotyka wciąż aktualnego problemu usuwania niechcianej ciąży przez kobiety. Staramy się nie odnosić personalnie do tego zjawiska i pozostawić go ocenie innych, opowiadając historię niedoszłej matki.

Vinyl powstał w 2011r. z inicjatywy Wojciecha Jezierskiego. Wzorując się na złotym rocku lat 80’ zespół rozpoczął budowanie repertuaru – tylko autorskie kompozycje i teksty w języku polskim. Vinyl ma koncie EP „Konflikt pokoleń” oraz „Wstań, rusz do walki” zarejestrowane w legendarnym studiu Izabelin.

Zimą 2013 roku do składu dołączyła Aneta Majeran – półfinalistka programu Must Be Music. Jej niespotykany w Polsce kobiecy rockowy wokal w połączeniu z melodyjnym, lecz osadzonym stylem zespołu nadał muzyce nowy kształt co zaowocowało jeszcze większą energią na koncertach. Poprzednia wokalistka Patrycja Jankowska w skutek choroby musiała zrezygnować ze śpiewania, jednak jej wokal pozostał na pierwszym teledysku zespołu do utworu o rodzinnym mieście muzyków: „Ostrołęka 1831”.
Premiera „Wstań, rusz do walki” planowa jest na lato 2014. Płyta będzie do nabycia poprzez Internet oraz oczywiście na koncertach!
 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.