KAT & Roman Kostrzewski, 5.04.2014r, Estrada StageBar, Bydgoszcz

Cóż to za fan ciężkich brzmień, który nie zna Romka? Cóż to za fan ciężkich brzmień, który nie docenia twórczości zespołu KAT? No, nadstawiajcie policzki.

Formacji-legendy polskiej sceny metalowej nie muszę nikomu przedstwiać (gorzej jeśli jest inaczej). Ta nazwa co najmniej obiła się o uszy każdemu zainteresowanemu, w przypadku większości jednak (mam taką nadzieje!) nie była to tylko sama nazwa.

Od 19:00 w bydgoskiej Estradzie pojawili się niemal wszyscy głodni heavymetalowych dźwięków. Na sam koncert przyszło nam jednak dłużej poczekać, bo aż do 20:30. Tej nocy na scenie gościł tylko KAT. Albo raczej- aż KAT.

Przeglądając ostatnie setlisty koncertowe Romka i spółki obawiałam się, że mogę nie doczekać się mojego ulubionego utworu formacji, którym jest niezmiennie od lat „Metal i Piekło”. Wyobraźcie sobie moją radość, kiedy usłyszałam pierwsze dźwięki tego właśnie utworu po samym wejściu zespołu na scenę. Także publika rozkręciła się od samego początku. Czuć było tą diabelską moc KAT’a, swoisty fenomen zespołu, efekt nie do podrobienia. A dalej… było coraz lepiej!

 

Romek na scenie nie zawodzi, nie kryje się w cieniu muzyków. Każdy utwór rozpoczyna krótką zapowiedzią, publika zgaduje tytuł i zaczyna się zabawa. Bo KAT, to KAT. Ich dyskografia nie ma tajemnic przed (również bydgoskimi) fanami 😉

Zapytacie może w jakiej formie jest Romek. Jak zespół brzmi w wersji live… Przyjdźcie na koncert. Wyczujecie wciąż wieczną prawdziwość, idee, przeniesiecie się w czasie, a ostatecznie zedrzecie gardła, bo KAT jest ikoną. Niezmienną. Kontunuuje dzieło i sieje mrok do dnia dzisiejszego. Ten skromny, niepozorny Romek, który dla wytrwałych fanów wyłonił się zza kulis, by pstryknąć kilka fotek.

Tak prezentowała się setlista :

 1. Metal i Piekło
2. Śpisz jak kamień
3. Dziewczyna w Koronie
4. Maryja Omen
5. Zemsta
6. Wyrokiem Sądu Bożego
7. Bez Pamięci
8. Diabelski Dom I
9. Wierzę
10. Bramy rządz
11. Szydercze Zwierciadło
12. Diabelski Dom III
13. Niewinność
14. Diabelski dom II
15.  Porwany Obłędem
16.  Wyrocznia

Bis:
17. Odi Profanum
18. Łza dla Cieniów Minionych

Czy w któreś gusta ten zestaw nie trafił? Roczarowania w każdym razie widać nie było. Z drugiej strony nie było także efektów specjalnych, żadnej kolorowej otoczki, ale kto tego oczekiwał? Przyszliśmy zobaczyć legendę, która odwiedziła nasze miasto. KAT z Romkiem jest w super formie, nie dajcie się zwieść. Na ich koncerty śmigamy całymi grupami i dobrze się bawimy. Polecam!

Zapraszam do obejrzenia zdjęć klikając w poniższe linki:

VSpectrum: http://vspectrum.blogspot.com/2014/04/kat-i-roman-kostrzewski-estrada-stage.html

GoldMoon: http://www.goldmoon.pl/album/2014.04.05%20-%20KAT/index.html