KaAtaKilla

Mocne brzmienie gitar, okraszone melodyjnym nieco zmanierowanym wokalem, specyficzny klimat utworów podkreślony przez tło klawiszy, niebanalne podziały rytmiczne partii gitar, które nawiązują dialog z bardzo sprawną sekcją to główne atuty zespołu założonego przez Goliasha (Tomasz Goljaszewski) byłego basistę zespołu Hunter i Różala (Łukasz Różalski) byłego gitarzystę grupy Soul That’s Ill. W skład formacji weszli również: Witek Fałek, były perkusista zespołu Tosteer oraz muzycy wcześniej udzielający się w łódzkich projektach: Łukasz Pietrzyk (wokal), „Fafa” Maciek Filipiak (klawisze), „Jurgen” Radek Baryga (gitara).

Podczas imprezy u wspólnych znajomych w 2006 roku Różal spotkał się z Goliashem. W lekkich oparach przepysznego złocistego napoju powstał pomysł na wspólne granie. Bardzo szybko okazało się, że ciężkie gitarowe riffy wzmocnione piekielnym dołem gitary bassowej w połączeniu z mocnym ale melodyjnym wokalem to jest to co obaj panowie lubią najbardziej. Ponieważ projekt Różala „Soul That’s Ill” praktycznie przestał istnieć, a współpraca Goliasha z HUNTER’em ograniczyła się do kontaktów czysto koleżeńskich, panowie postanowili rozpocząć wspólne próby i zobaczyć co z tego będzie.
Do zespołu zostali zwerbowani kumple Różala, gitarzysta Jurgen oraz klawiszowiec Fafa. Zespół w tym składzie niemal od razu zaczął pracować nad własnymi utworami. Etap poszukiwań każdy z muzyków miał już za sobą, więc praca nad materiałem postępowała dość szybko. Cały czas trwały poszukiwania wokalisty i perkusisty. Ten pierwszy pojawił się po kilku miesiącach prób, kiedy część piosenek już była niemal ukończona.
Łukasz Pietrzyk pomimo mocnego rockowego głosu nie od razu odnalazł się w klimatach muzycznych grupy. Jednak po kilku miesiącach prób, maniera wokalna nowego członka zespołu coraz bardziej odpowiadała konwencji preferowanej przez pozostałych członków kapeli. Były muzyk zespołu Tosteer Witek Fałek przyjął propozycję współpracy i rozpoczął próby z zespołem.

W międzyczasie powstała nazwa kapeli. Od początku muzycy poszukiwali słowa, które odnosiłoby się do nocy lub księżyca. Nazwa miała nieść w sobie pewną tajemnicę. KaAtaKilla okazała się strzałem w dziesiątkę. Nazwa postaci z mitologii Inków określająca groźne i romantyczne, żeńskie bóstwo księżyca, stała się protoplastą nazwy zespołu.
W 2007 roku grupa pod przywództwem Różala i Goliasha zagrała pierwsze koncerty między innymi w Warszawie w klubie Proxima. Latem tego samego roku KaAtaKilla zagrała też pierwszy duży koncert na festiwalu openair HUNTERFEST grając w otoczeniu takich zespołów jak SEPULTURA, SAMAEL, ACID DRINKERS.
Zespół nie rozwijał znacząco działalności koncertowej, skupiając wszystkie siły na tworzeniu materiału na pierwszą płytę. Wiosną 2008 roku grupa nawiązała kontakt z radomskim studiem „96 STUDIO PROJECT” gdzie został zarejestrowany prawie godzinny materiał na debiutancki krążek pt. „Granica cienia”. Po nagraniu materiału, grupa KaAtaKilla rozstała się w przyjacielskich relacjach z Witkiem Fałkiem, który chciał powrócić do roli wolnego strzelca.
Zespół szybko nawiązał współpracę z nowym bębniarzem Piotrem Stawirejem. Piotr szybko wpasował się w klimaty muzyczne kapeli. Po kilku miesiącach praca nad płytą została ukończona. Pierwsze studyjne utwory określiły w pełni muzycznie i brzmieniowo markę zespołu KaAtaKilla.
Zespół grał na jednej scenie z takimi wykonawcami jak MOTORHEAD, TARJA TURUNEN, LIPALI, VADER, FUNERAL FOR A FRIEND, ACID DRINKERS, HUNTER, COMA, JELONEK, MACHINE HEAD, ARCH ENEMY czy EPICA.

W 2011 roku KaAtaKilla zajęła III miejsce w kategorii Debiut Roku w plebiscycie Magazynu Gitarzysta.

W otoczeniu starych, pofabrycznych hal łódzkich manufaktur muzycy przez trzy lata tworzyli płytę pt. „Zawrzeszczeć Ciszę”, która zawiera 11 polskojęzycznych piosenek. Zespół, podobnie jak na pierwszej płycie „Granica Cienia”, porusza się w zdecydowanie rockowej stylistyce, ale często dla podkreślenia emocji muzycy sięgają po mocniejsze, stricte metalowe formy wyrazu. Premiera miała miejsce w maju 2014 roku.
Długa praca nad materiałem sprawiła, że album jest naprawdę dojrzały co podkreśla fakt, że zebrał bardzo dobre
recenzje m.in. w miesięcznikach „Teraz Rock” czy „Metal Hammer” czy na stronie Fabryka Zespołów.

Takie problemy jak alkoholizm, trudna miłość, autodestrukcja czy brutalna prawda o wojnie to tematy najważniejszych utworów na płycie, w tym piosenki promującej płytę „Zostaw mi światło”, do której w sieci można już obejrzeć teledysk www.youtube.com/watch?v=-KipL-IBRNA. Zespół otrzymuje sygnały, że piosenka jest chętnie słuchana przez fanów mocnego grania m.in. w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Rumunii, Bułgarii, Czechach, a nawet Australii i Japonii.

Muzycy o swojej płycie mówią wyraźnie „Nie gramy dla dzieciaków i nie powiemy im jak mają żyć bo sami nie wiemy. Śpiewamy o prawdziwych problemach dorosłych ludzi, bo sami tacy jesteśmy, chociaż może nie zawsze wprost.”

W czerwcu 2014 r. do KaAtaKillii dołączył Adam Sęczkowski, który z menadżera zespołu popowego (wcześniej zajmował się duetem, który zdecydował się zaprzestać działalności) stał się menadżerem zespołu rockowego.
Jesienią 2014 roku zespół wyruszył w trasę koncertową promującą krążek „Zawrzeszczeć ciszę” grając m.in. na Festiwalu „Żyrock” w Żyrardowie, w Warszawie, we Wrocławiu, w Krakowie, Częstochowie i oczywiście w Łodzi.

Zespół KaAtaKilla wspiera Fundację dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi KRWINKA, której celem jest niesienie wszechstronnej pomocy dzieciom dotkniętym chorobami nowotworowymi, ich rodzinom oraz klinikom, w których są leczone, a także profilaktyka nowotworowa, w tym: szczepienia dziewcząt przeciwko wirusowi HPV, który powoduje raka szyjki macicy.

Skład:
Łukasz Pietrzyk-wokal,
Różal (Łukasz Różalski)-gitara,
Jurgen (Radek Baryga)-gitara,
Goliash (Tomasz Goljaszewski)-bass,
Fafa (Maciek Filipiak)-klawisze,
Piotr Stawirej- perkusja

FB: https://www.facebook.com/kaatakilla?fref=ts
WWW:http://www.kaatakilla.art.pl/