Już za 2 tygodnie Abbath po raz pierwszy w Polsce!

Już za dwa tygodnie ABBATH po raz pierwszy odwiedzi Polskę! Solowy projekt Olve Eikemo, byłego lidera Immortal – zagra 16 lutego w warszawskiej Proximie podczas klubowej trasy po Europie (część koncertów z Behemothem). Zaprezentuje się polskim fanom z debiutanckim albumem, wydanym przez wytwórnię Season of Mist 22 stycznia. Jako support wystąpi warszawski death metalowy składThunderwar, mający na swoim koncie występy przed Obituary czy Carcass! Bilety kolekcjonerskie w cenie 69 zł dostępne TUTAJ:http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,289.html

unnamed (13)***

ABBATH

+ THUNDERWAR
16.02, godz.20
Proxima, Warszawa
Bilety: 69zł – http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,289.html
79zł – Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl, Proxima
89zł – W dniu koncertu
FB: https://www.facebook.com/events/894711987289270/

Olve "Abbath" Eikemo,znany również jako Abbath Doom Occulta to norweski wokalista, muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista. Eikemo kojarzony jest z występów w zespołach Immortal, Amputation, I oraz Old Funeral. Muzyk wystąpił także gościnnie na płytach zespołów Dimmu Borgir, Enslaved oraz The Batallion. W 2004 roku muzyk został sklasyfikowany na 86. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów według magazynu Guitar World. W 2008 roku w albumie Petera Beste'a pt. „True Norwegian Black Metal” znalazły się zdjęcia przedstawiające sylwetkę muzyka. Ponadto w książce został opublikowany obszerny wywiad z gitarzystą. Abbath ma na swoim koncie bardzo bogaty dorobek muzyczny, jednak w roku 2015 nastąpiły wielkie zmiany. Muzyk ogłosił, że opuszcza szeregi Immortal po 22 latach (z 3-letnią przerwą w latach 2003-2006) i rusza ze swoim solowym projektem Abbath. Do współpracy zaprosił bardzo rozpoznawalnego i uznanego basistę Toma Cato Visnesa (King Ov Hell) – kompozytora kilku albumów Gorgoroth, członka God Seed oraz założyciela własnego zespołu Ov Hell (wraz z Shagrathem z Dimmu Borgir oraz Gaahlem z God Seed) – oraz niezwykle utalentowanego, 20-letniego perkusistę Baarda Kolstada pod pseudonimem Creature (członka God Seed oraz Borknagar).

https://www.facebook.com/abbathband

http://www.abbath.net/

Support: THUNDERWAR

Thunderwar to death metalowa kapela z Warszawy. Zespół istnieje od 2013 roku, ale udało im się osiągnąć już na prawdę sporo.Supportowanie Obituary bądź Carcass mówi samo za siebie! Świetnie przyjęte, debiutanckie EP "Birth of Thunder" to kawał solidnego death metalowego łojenia, podszytego lodowatymi melodiami rodem ze Skandynawii. Obecnie zespół kończy pracę nad debiutancką, pełną płytą, która powstaje w studiu Hertz. Nowe utwory będzie można usłyszeć na koncercie.

https://www.facebook.com/thunderwarofficial/

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.