John Fryer, producent Depeche Mode, Nine Inch Nails … Pracuje nad albumem RED STORM

Jakiś czas temu Agnieszka Leśna, znana dotąd z zespołu Desdemona, informowała o powołaniu do życia swojego autorskiego projektu o nazwie RED STORM.

W dniu dzisiejszym, RED STORM podaje do wiadomości kolejną elektryzująca informację…

RED STORM official 3 photo by Maddonna (online version)

Jednym z producentów powstającego właśnie albumu RED STORM, jest legendarny producent oraz współzałożyciel THIS MORTAL COIL, John Fryer!

Ten doskonały producent, ma na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak DEPECHE MODE, NINE INCH NAILS, HIM, WHITE ZOMBIE, COCTEAU TWINS, ULVER, PARADISE LOST czy CREADE OF FILTH. Wiele z wyprodukowanych przez niego albumów pokryło się złotem czy kilkukrotną platyną.

Drugim z producentów albumu RED STORM, jest chilijski producent i muzyk IVAN MUNOZ, legitymujący się współpracą m.in. z HANI ELIS (Atari Teenage Riot), legendą sceny industrialnej – DIE KRUPPS czy TYSKE LUDDER. Sporą niespodzianką jest udział w pracach nad albumem DJ’a Bactee (duet Bactee&Tito) , znanego z doskonałych występów w legendarnym berlińskim klubie Tresor i świetnie przyjmowanych albumów na scenie minimal techno. Agnieszka zaprosiła również do współpracy włoskiego gitarzystę Dario Chiereghin’a z kultowej black metalowej grupy MORTUARY DRAPE.

Debiutancki album grupy RED STORM powstaje w studiach we Francji, Włoszech i Norwegi.

W Polsce, nagrywane są natomiast wokale, za których realizacje i nagranie odpowiada Maciej Niedzielski ( Sui Generis Umbra, Artrosis ).

RED STORM official 1 photo by Maddonna (online version)

RED STORM zapowiada premiera pierwszego singla, promującego debiutancki album, jeszcze w tym roku!

Więcej:

www.redstorm.pl

www.facebook.com/redstorm.official

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.