Jarboe w Krakowie już w niedzielę !!!

Knock Out Productions przypomina, że w niedzielę do Krakowa zawita genialna artystka ukrywająca się pod pseudonimem Jarboe. Amerykanka, która współpracowała min z Neurosis, Jesu czy z Philem Anselmo przyjedzie do klubu „Fabryka” już w tę niedzielę.
Oto dokładna czasówka na to wydarzenie:
18:30 Drzwi
19:00 – 20:00 Helen Money
20:30 – … JARBOE

JARBOE (USA) alternatywa, muzyka eksperymentalna:
Najpierw była ekskluzywną call girl i – jak opowiadała w jednym z wywiadów – za niemałe pieniądze poznała największe możliwe upokorzenia, jakie wiążą się z tą profesją. Udało jej się z nią zerwać i wejść w świat muzyki. Dziś jest żywą legendą sceny niezależnej.
Nie wiadomo, ile ma lat. Pochodząca z Nowego Orleanu Jarboe La Salle Devereaux, jak naprawdę nazywa się artystka, swego wieku nie ujawnia. Nigdy nie chciała też mieć dzieci, bo uważa, że Ziemia jest przeludniona. Przez kilkanaście lat była w związku z Michaelem Girą i wraz z nim odpowiadała za największe sukcesy legendarnej grupy Swans. Śpiewała w niej i grała na klawiszach. Alkoholizm Giry położył kres formacji i ich związkowi. Szybko okazało się, że Jarboe świetnie daje sobie radę sama. Co więcej, ma niesamowite możliwości wokalne, pasujące do szerokiego wachlarza stylistycznego, od tanecznej elektroniki do ekstremalnego metalu. Od lat stacjonuje w Atlancie, a na koncie ma kilkadziesiąt płyt i ogrom kolaboracji. Choćby z Philem Anselmo, Justinem K. Broadrickiem, zespołami Byla, Neurosis, Jesu. Jej dobrym kumplem jest Maynard James Keenan z Tool. Częstował ją winem ze swoich winnic, które ponoć smakuje wybornie. W Polsce gościła wielokrotnie, ze Swans i solo. Zawsze przyjmowana była gorąco i z naszego kraju zachowała miłe wspomnienia. Właśnie u nas zarejestrowała DVD z zespołem Larsen. Artystka wybitna, tajemnicza, o zmiennych obliczach i ogromnych możliwościach. Jej występ po prostu trzeba zobaczyć!
https://www.facebook.com/TheLivingJarboe

Helen Money (USA) doom, alternatywa, awangarda:
Koncert Jarboe poprzedzi pochodząca z Los Angeles Alison Chesley, używająca scenicznego pseudonimu Helen Money. Gra szeroko pojęty doom na wiolonczeli podłączonej do rozmaitych efektów i robi to po prostu niesamowicie! Tajniki gry na tym instrumencie Helen poznała dogłębnie na studiach na uniwersytecie w Chicago. Może nie jest jeszcze tak znana jak Jarboe, ale na pewno ma się czym pochwalić. Współpracowała z Anthrax, Disturbed, Mono, Broken Social Scene, Bobem Mouldem. Gdy kuratorami słynnego festiwalu All Tomorrow’s Parties byli Portishead, zaprosili nań właśnie Helen. Podobnie postąpili na późniejszej edycji imprezy muzycy Shellac (w tej kapeli gra słynny producent Steve Albini). Ostatnią solową płytą w dorobku Helen Money jest „Arriving Angels” z 2013 roku. To ją Amerykanka będzie promować w Polsce. Choć to tylko jeden instrument sprzężony z wieloma efektami, artystka potrafi stworzyć nieprawdopodobne, wciągające, wręcz mistyczne widowisko. W żadnym razie nie wolno wam przegapić jej występu!
http://helenmoney.com/
https://www.facebook.com/helenmoneyband

Zagrają:
JARBOE (USA) alternatywa, muzyka eksperymentalna
+
Helen Money (USA) doom, alternatywa, awangarda

ceny: 55 zł przedsprzedaż, 65 zł na bramce
Bilety kolekcjonerskie dostępne wysyłkowo w linku poniżej.
http://knockoutprod.net/sklep/

Bilety dostępne także:

Kraków:
Sklep Metal Shop, Długa 17a
Stoisko firmy TAKT w GALERII KRAKOWSKIEJ, Pawia 5
Antycafe, ul. Sławkowska 12- w barze klubu “Fabryka” za okazaniem biletu zakupionego w Jazz Rock Cafe/Antyradio otrzymasz piwo gratis!

Bochnia:
Klubokawiarnia, ul. Kazimierza Wielkiego 21/2, (codziennie od 16:00)
kontakt: 604-090-310, kontakt@klubo-kawiarnia.pl

Katowice:
Sklep Muzyczny All, ul. Adama Mickiewicza 14

Oraz bilety systemowe:
TicketPro, E-Bilet, Biletin, Eventim

Zaprasza Knock Out Productions.
http://www.knockoutprod.net/
https://www.facebook.com/productions.knock.out

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.