Insomnium zagra we Wrocławiu!!!

Agencja “Heart Of Rock”, Metal Hammer, EMP zaprasza na koncert zespołu Insomnium we Wrocławiu. Grupa promowała będzie swój nowy album “Shadows Of The Dying Sun”. Podczas koncertów zespołowi Insomnium towarzyszyć będą FLESHGOD APOCALYPSE oraz Stam1na.
Koncert odbędzie się w czwartek, 13 listopada, 2014 we wrocławskim klubie Firlej przy ulicy ul. Grabiszyńskiej 56.

INSOMNIUM

Nic dodać, nic ująć – przeczytajcie, jak zapowiada swój nowy krążek sam zespół i sami stwierdźcie, czy warto wybrać się na ich koncert.

Pochodząca z kraju tysiąca jezior, kipiąc tysiącem melodii oraz mnożąc tysiące emocji nadchodzi „Shadows Of The Dying Sun”, szósty album studyjny fińskich sztukmistrzów od melodyjnego metalu – Insomnium. Album zrodzony z melancholii, smutku oraz posępności, niepowstrzymany i przytłaczający jak jesienna burza, a jednocześnie świeży jak pierwsze promienie wiosennego poranka i spokojny jak łagodny letni wieczór.

Dwa i pół roku po wydaniu swojego uznanego arcydzieła „One For Sorrow”, Finowie wracają z nowym albumem, który wtedy zaniósł ich niemal na szczyt Olimpu melodyjnego metalu, gdzie znajdują się ich rodacy z Amorphis (którzy nie powinni się tam czuć nadto wygodnie). „Shadows Of The Dying Sun” raz jeszcze zanurza się głęboko w porywające otchłanie melancholii, jest jeszcze bardziej zróżnicowany, intensywny i dynamiczny od ich poprzednika – z każdym nowym albumem Insomnium zdaje się wznosić swój warsztat tekściarski coraz to bliżej perfekcji.

FLESHGOD APOCALYPSE

Symfoniczno – death metalowa horda pochodząca z Italii, Fleshgod Apocalypse, wróciła z nowym epickim dziełem, zatytułowanym “Labyrinth”, który będzie promowany na najbliższej trasie koncertowej. Nowy album udoskonalił unikatowy styl zespołu, dając swoim fanom wszystko o czym marzyli oraz więcej. Z trzema innymi krążkami na swoim koncie – EPką Mafia (2010) oraz dwoma longplayami – Oracles (2009) i Agony (2011), Fleshgod Apocalypse stałą się jedną z najgłośniejszych kapel na scenie metalowej. Ich unikatowa mieszanina technicznego death metalu z elementami symfonicznymi, błyskawicznie zaskarbiła im miłość fanów oraz uznanie krytyków. Teraz, po udanych trasach w Europie i Stanach Zjednoczonych, zespół stworzył nowy definiujący moment, który przybrał formę „Labyrinthu”!

„Labyrinth” jest TYM albumem dla Fleshgod Apocalypse, opus magnum zespołu. Jest doskonałą kombinacją mocnych punktów kapeli wraz z jak najlepszą produkcją. Colin Marks sprawił się znakomicie, tworząc niesamowity design okładki, jak również kilka neoklasycznych elementów do obszernej książeczki dołączonej do płyty. Także Stefano „Saul” Morabito dał popis swoich umiejętności podczas miksowania i masterowania płyty. Dzięki temu „Labyrinth” brzmi czysto i potężnie.

Warto to sprawdzić jednak samemu, idąc na ich koncert, bo Fleshgod Apocalypse jest jedną z tych kapel, których gig zawsze warto zobaczyć, jeśli takowy zaczyna się rysować na horyzoncie.

STAM1NA

Fiński metalowy fenomen o nazwie Stam1na osiągnął już praktycznie wszystko, co kapela może osiągnąć na rodzimej scenie – każdy z ich sześciu albumów pokrył się złotem, a zespół zagrał setki koncertów (w większości z wyprzedanymi biletami) w kraju. Wygrali 3 statuetki Emma (fiński odpowiednik nagrody Grammy), a teraz celują w zdobycie kolejnej za pomocą ich najnowszej płyty SLK.

SLK został wydany w lutym 2014 roku w Finlandii. Został on wyprodukowany przez Janne Saksa (znany ze współpracy z takimi zespołami jak Turisas i Rotten Sound), a zmiksowany przez Tue Madsena (wcześniej pracował z Hatesphere i The Haunted). A że historia lubi się powtarzać, Stam1na po raz kolejny wylądowała na pierwszym miejscu w liście przebojów na pierwszym miejscu, nadając płycie status złotej. I mimo, iż do tej pory dostanie ich albumów w kontynentalnej części Europy graniczyło z cudem, zespół zapowiedział, że SLK zostanie wydane w Europie do końca tego roku.

Stam1na była do tej pory niemal skrzętnie chowaną perełką fińskiej sceny metalowej, która teraz dostała szansę na zaprezentowanie się przed szerszą publiką. Warto ich choćby dlatego zobaczyć, bo ich koncerty są słyną z niesamowitej wręcz energii i żywiołowych zachowań muzyków.

Bilety:
65/75 zł do nabycia poprzez Ticketpro i Eventim oraz Media Markt, Saturn, EMPiK.
Ticketpro:
https://shop.ticketpro.pl/pl/Event/Detail/19658/insomnium-fleshgod-apocalypse-stam1na
Eventim:
http://www.eventim.pl/insomnium-fleshgod-apocalypse-stam1na-bilety-wroclaw.html?affiliate=PLE&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&key=1205140%244235216

Bilety kolekcjonerskie do nabycia w:
http://www.ivarmusic.pl/

Koncert na last.fm
http://www.lastfm.pl/event/3883007+Shadows+of+the+Dying+Sun+Over+Europe+2014
 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.