IN EXTREMO już za 3 tygodnie w Polsce – 19 października 2013, Warszawa – klub Progresja! Dziś premiera nowej płyty “Kunstraub”!

Już 19 października 2013 na jedynym koncercie w Polsce wystąpi niemiecki zespół IN EXTREMO. Pochodzący z Berlina muzycy założyli w 1995 roku zespół, który dziś uznawany jest za jedną z najważniejszych folk-metalowych formacji na świecie. IN EXTREMO rozpoczyna jesienią trasę koncertową, promującą nowy album “Kunstraub”, który dokładnie dzisiaj trafił do sprzedaży.

 

W roli supportu wystąpi młody, doskonale zapowiadający się zespół SOPOR, który współtworzył widowisko i wydawnictwo “Kolory Nadziei” (www.kolorynadziei.pl)

 

19 października 2013
Warszawa, Klub Progresja – ul. Kaliskiego 15A
wejście od 19:00, początek koncertu 19:45
bilety w cenie 100 zł przedsprzedaż (110 zł w dniu koncertu) dostępne w sieci Ticketpro oraz Eventim.

 

Niepowtarzalny styl grupy powstał IN EXTREMO poprzez połączenie tradycyjnych metalowych brzmień z muzyką średniowieczną czy ludową – wykorzystują instrumenty takie jak dudy średniowieczne, lira korbowa harfa i inne. W ich repertuarze znalazły się znane średniowieczne utwory pochodzące z Carmina Burana (Nymphenzeit, Omnia Sol Temperat, Totus Floreo) oraz ówczesnej poezji jak np. Palestinalied czy Herr Mannelig. Z czasem zespół stworzył również własny materiał po niemiecku. Grupa tworzyła ścieżkę dźwiękową do pierwszej i drugiej części gry komputerowej Gothic. Dotychczas muzycy występowali trzykrotnie w Polsce – na Płock Cover Festival 2010 na Metalfest 2012 oraz na Przystanku Woodstock 2012. 19 października fani będą mieli pierwszą okazję zobaczyć ich na klubowej scenie!

 

Organizatorem koncertu jest Agencja Ido.
Promocja: Fantom Media

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.