Hell United zapowiada premierę nowego albumu!

Na 11 września 2012 r. death metalowcy z Hell United zapowiedzieli premierę najnowszego krążka, zatytułowanego Aura Damage. Za wydanie płyty odpowiada polska, coraz prężniej działająca firma Hellthrasher Productions. 

Jak informuje zespół, album został zarejestrowany wiosną tego roku w dębickim Roslyn Studio pod okiem Krzysztofa Godyckiego w najsilniejszym, pierwotnym składzie z Dügym za bębnami i powracającym na etat gitarzysty Rzultym (Stillborn, ex-Deception). Aura Damage zawiera dziewięć morderczych, polanych nihilistyczną oniryką kompozycji, łączących w sobie nowe dla zespołu podejście do brutalności czarnego death metalu ze sprawdzonymi przez lata obskurnymi patentami znanymi z poprzednich płyt HornoKracy Applause: JHVH Elohim Met. Zdaniem tych, którym do tej pory dane było poznać zawartość krążka, aktualne oblicze Hell United można opisać wiele mówiącym określeniem: Sadistic Intent spotyka Arkhon Infaustus! Wagę tych słów możecie ocenić zapoznając się z ujawnionym przedpremierowo utworem
Deathlike Cold :http://soundcloud.com/hellthrasher-productions/hell-united

Szef Hellthrasher Productions, Bartek Kosiński tak komentuje podpisanie cyrografu z tarnowskim kwartetem: Zdecydowaliśmy się nawiązać współprace z zespołem, ponieważ Hell United to ogromny, nieokiełznany potencjał i pokłady piekielnej energii, nie w pełni wylane jeszcze na ten ziemski padół. Rozmowy nie należały do najłatwiejszych. Trochę to trwało, ale udało się nam przekonać ekipę do współpracy, z czego jesteśmy cholernie zadowoleni. Po wysłuchaniu pierwszych dźwięków Aura Damage jesteśmy pewni, że album sponiewiera nie tylko polskich fanów metalu . Wierzę, że płyta odbije się szerokim echem także poza granicami naszego pięknego kraju, w czym z pewnością pomoże limitowana wersja winylowa albumu, która ukaże się w pierwszej połowie 2013 roku. 

Hell United powstał w 1997 r. – wówczas pod nazwą Eclypse – w składzie Void – gitary, wokale, Rzulty – gitary, Bartollo – bas i Dügy – bębny. W 1999 r. zespół nagrał nigdy nie wydaną płytę The Human Abstract, z której dwa utwory w 2000 r. ujrzały światło dzienne jako demo Omen. Po zmianach składu, w 2004 r. formacja wydaje za sprawą Redrum666 zawierający zupełnie nowe utwory, znakomicie przyjęty przez fanów i prasę album Applause: JHVH Elohim Met. Kolejne lata, oprócz licznych koncertów przynoszą spore problemy personalne, a w efekcie reorganizację i zmianę nazwy na Hell United. Odrodzony z popiołów zespół pracuje nad nowym materiałem, skutkiem czego w 2007 r. w obiegu pojawia się demo Extra-Strenght of the Obscure (Gorification Musix), a rok później kolejny długograj HornoKracy (Lilith Prod.). Hell United promuje krążek m. in. podczas dwóch edycji trasy United Death Armageddon w 2008 i 2009 r. w kompanii MasseMord, Blaze Of Perdition czy Mord’A’Stigmata oraz rejestruje materiał na mini album, który ukazuje się w dwóch edycjach: kasetowej jakoThe Third Sigil of Destruction (Maltkross Prod., 2009) i płytowej pod tytułem Abhorrence Majesty (Butchered Rec., 2011). Pierwsza połowa 2012 r. upływa pod znakiem koncertów z m.in. Ulcerate, Furia i Intestinal oraz pracy nad Aura Damage.

Więcej informacji na:

www.hellunited.com
www.facebook.com/hellunited
www.myspace.com/hellunitedofficial
www.reverbnation.com/hellunited
www.hellthrasher.com
www.facebook.com/hellthrasher.prod
www.hellthrasherproductions.bandcamp.com

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *