HEART ATTACK powraca z drugą płytą! Pierwsza część trasy koncertowej w kwietniu!

Pochodzący z Krakowa, hard’n’rollowy HEART ATTACK, zakończył nagrania drugiej płyty. Zespół po wydaniu debiutanckiego albumu “Polaris” dał się poznać od strony wyjątkowo energetycznych koncertów m.in. z Decapitated, Virgin Snatch, Frontside, Blindead  i ma na swoim koncie już ponad 160 występów w całej Polsce. Jak mówią o sobie muzycy – Heart Attack to Grupa dźwiękowo-poetycka łącząca wytrwale wdzięk Johnny’ego Casha z nostalgią Pantery + lekką nutką dekadencji…

Materiał na nową płytę zatytułowaną Focus został nagrany w kilkanaście tygodni pod okiem Michała “Magic Mike’a” Pijochy w RedShift Studio. Miksem i masteringiem zajął się Kovy, współodpowiedzialny za pierwszą płytę.

Na “Focus” trafiło 9 nowych autorskich utworów Heart Attack. Gościnnie w jednym utworze wystąpił Grzegorz “Grysik” Bryła z Virgin Snatch.

Tak prezentuje się tracklista albumu:
1. Focus
2. Czas nowego życia
3. W mojej głowie
4. Klepsydra
5. Jestem wszystkim!
6. Tu i teraz
7. Ciemna strona
8. Ruchy ziemi
9. Przepowiednia półcienia

Trwają prace nad projektem okładki i grafiką do płyty. Premiera “Focus” zaplanowana jest na przełom marca i kwietnia. W międzyczasie zespół pojawi się okazyjnie na kilku koncertach prezentując nowy materiał – w okolicy premiery zaplanowano release-party. Szczegóły wkrótce. Tak wydanie nowej płyty komentuje Paweł “Hevi” Szostak, perkusista zespołu: ,,Jesteśmy dojrzalsi, i bardziej doświadczeni, pchamy wózek z metalem po naszemu. Mamy tu i szybkie thrashowe tempa jak i kilka prawie stonerowych numerów, a wszystko podlane tekstami w języku polskim”

Pierwszego utworu z nadchodzącej płyty zatytułowanego “W Mojej Głowie” można posłuchać tutaj:

Pierwsza część trasy koncertowej Heart Attack zaplanowana jest na kwiecień, więcej informacji wkrótce…

Więcej informacji: www.facebook.com/HeartAttackOnline

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.