Frosttide – Our Journey

1. Assault
2. Carefree Village
3. Enemy Is Back
4. Face You Demons
5. No Turning Your Back

Za zadanie przyszło mi zrecenzować EPkę młodego zespołu Frosttide pochodzącego z Finlandii. „Our Journey” to ich w ich dorobku druga Epka.
Pierwszy raz mam styczność z tym zespołem, więc mam nadzieję, że moja opinia będzie w miarę obiektywna.

Frosttide przedstawia się jako zespół grający epic folk metal, gatunek muzyczny jak najbardziej mi odpowiadający. Zaczęłam słuchać i…cóż trochę mało tego folku.
Jednak nie mogę powiedzieć, że wcale go tam nie ma, nie jest po prostu eksponowany przez typowo folkowe instrumenty muzyczne.

Najważniejsze muzyka nie przytłacza, rytmy są energiczne, a zarazem ciężkie. Niestety nie jestem wybitnym znawcą riffów, więc trudno mi cokolwiek powiedzieć na ten temat.

Bardzo spodobało się mi to jak została wkomponowana gitara akustyczna, szczególnie w utworach „Carefree Village” i „Face You Demons”oraz miejscami w „No Turning Your Back”. Nadaje ona nieco lżejszego tonu i nieco klasycznego smaku.
Jeśli dobrze się wsłuchać, że muzyka tworzona przez Frosttide przypomina trochę tą graną przez inny fiński zespół Finntroll.

Na pewno mocną stroną Frosttide jest growl, pasujący do muzyki i brzmi naprawdę świetnie, szczególnie jeśli weźmie się młody wiek wokalisty, nie ma on jeszcze dwudziestu lat.

Jak dla mnie „Our Journey” przyjemnie się słuchało, chociaż spodziewałam się nieco więcej, przede wszystkim brakowało mi bardziej folkowego brzmienia, ale to jestem gotowa wybaczyć, gdyż jest to bardzo młody zespół. Tą EPką udowodnili, że mają spory potencjał, byle by go właściwie wykorzystali.

Moja ocena to 7/10 (siedem kropli krwi na dziesięć)

Agneta