Formacja Nilfgaard wznawia działalność!

Jeden z najlepiej zapowiadających się zespołów bydgoskiej sceny muzycznej wraca w odświeżonym składzie!

Nilfgaard to melodic death metalowa formacja, zdecydowanie wyróżniająca się wśród lokalnych brzmień.  Jak podkreślają muzycy: Staramy się grać zróżnicowany metal, starannie dobierając do siebie proporcje melodyczności i ostrego grania, dosypując do mieszanki wszystkie nasze metalowe i niemetalowe inspiracje.”

Po udanym debiucie z krążkiem „Enter Fiction” nastąpił dość niespodziewany rozłam, który nie pozwolił na dalszą promocję płyty poprzez koncertowanie.

Musiało minąć trochę czasu, by wypełnić skład takimi muzykami, którzy wpasowaliby się w wizję melodyjnych, chwytliwych brzmień Nilfgaard.  W ostatnich miesiącach tempo poszukiwań zostało przyspieszone i zaowocowało kilkoma nowymi, ciekawymi postaciami w zespole. Co za tym idzie, kryzys personalny został zażegnany, a formacja już niebawem zaatakuje w nowym, odświeżonym składzie!

” Widocznie burza personalna i długa przerwa nią spowodowana, była nam potrzebna. Twórczy „rdzeń” zespołu nie tylko nigdy nie przestał istnieć, ale wykorzystał ten czas, pracując nad nowymi pomysłami, ćwicząc, rozwiązując zaległe sprawy. I teraz mogę powiedzieć jasno: przygotowujemy się do powrotu na scenę, pracujemy z nowymi członkami, którzy wprowadzają do zespołu coś od siebie. A tak przy okazji nowych osób, to myślę że czeka tu pewne ciekawe zaskoczenie… „- komentuje Konrad, gitarzysta formacji.

1. „Shadow in the Crowd” 04:21
2. „Torment” 05:16
3. „Battlestar” 04:21
4. „Defending Dekapolis” 03:59
5. „Black Feathers” 03:34
6. „Arrakis” 03:53
7. „Conqueror of Dunes” 03:53
8. „Nord” 03:40
9. „Arafel” 04:17
10. „The Witcher’s Waltz” 05:04

 Całość materiału do darmowego odsłuchu za pośrednictwem serwisu bandcamp: http://nilfgaard.bandcamp.com/

 Więcej informacji o zespole:
Facebook Nilfgaard

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.