Fields Of The Nephilim z Closterkellerem.

Z wielką przyjemnością ogłaszamy dwa koncerty w Polsce mistrzów gotyckiego rocka. Właśnie mija 25 lat od wydania drugiej, przełomowej płyty Fields Of The Nephilim „The Nephilim”. W związku z tym zespół planuje podczas najbliższych koncertów zagrać cały materiał z tej płyty. Ponadto do składu powrócił współzałożyciel i oryginalny basista zespołu Tony Pettit. Do tego poznaliśmy zespoły, które wystąpią z legendarnym FOTN. Zapraszamy !

FIELDS OF THE NEPHILIM (Wielka Brytania) Rock Gotycki:

„Hardware”, kultowy postapokaliptyczny thriller science fiction z 1990 roku. W obsadzie między innymi Lemmy Kilmister z Motörhead, a także Iggy Pop (nie widać go, ale za to słychać). Jest też jeszcze jedna ważna postać świata muzyki. W wędrującego przez nagrzaną prażącym niemiłosiernie słońcem pustynię nomada w wciela się Carl McCoy. Lider jednej z największych legend rocka gotyckiego, powstałej w 1984 roku brytyjskiej formacji Fields Of The Nephilim. Twórców klasycznych dla gatunku płyt „The Nephilim” i „Elizium”, a także znakomitej, wydanej we 2005 roku po długiej przerwie „Mourning Sun”, na której wyraźnie słychać także wpływy gotyckiego metalu. McCoy to postać ciekawa, charyzmatyczna, przykładająca dużą wagę do wizualnego aspektu Fields Of The Nephilim. Słabość ta dziwić nie może, gdy weźmiemy pod uwagę, że Carl na co dzień jest cenionym projektantem grafik w 3D. To on odpowiada za tajemniczą, mroczną aurę otaczającą zespół, za wizerunek jakby gotyckiego kowboja w charakterystycznym długim czarnym skórzanym płaszczu, który niejednokrotnie mogliśmy podziwiać w wideoklipach FON. No i ten jego wyjątkowy, dźwięczny niski głos, ważny znak szczególny twórczości formacji…


 
Fields Of The Nephilim grali w Polsce parę razy, zawsze wzbudzając duże zainteresowanie. To właśnie podczas ich występu w katowickim Mega Clubie, gościnnie w kawałku „Penetration” pojawił się Nergal, powracający wówczas do czynnego życia artystycznego po wygranej walce z białaczką. Najbliższy koncert legendy gotyku też będzie wyjątkowy, ale z innego powodu. W 2013 roku minęło 25 lat od wydania wspomnianej, przełomowej i kultowej płyty „The Nephilim”. Jeśli myślicie, że z tej okazji FON będą grać cały materiał z tego krążka, to bardzo dobrze myślicie! Set uzupełnią też kawałki z debiutanckiej „Dawnrazor” oraz „Elizium”. Jakby dobrych wieści było mało, do składu powrócił współzałożyciel i oryginalny basista zespołu Tony Pettit, który brał udział w sesjach nagraniowych wspomnianych albumów. To chyba oczywiste, że na tym koncercie po prostu trzeba być!

http://www.fields-of-the-nephilim.com/

https://www.facebook.com/FieldsOfTheNephilim

Closterkeller (Warszawa) rock gotycki:

Ależ ten czas leci… W 2013 roku minęło ćwierć wieku, odkąd na polskiej scenie pojawił się jej najsłynniejszy przedstawiciel z kręgu rocka gotyckiego, stołeczny Closterkeller. Lata mijają, a na czele kapeli niezmienne stoi charyzmatyczna wokalistka Anja Orthodox, zaś obok niej na scenie przy parapetach, pardon, klawiszach stoi Michał „Rollo” Rollinger, który gra z Anją od 1990 roku. Pod koniec 2013 i na początku 2014 roku ze składu ubyło aż trzech muzyków, w tym basista Krzysztof Najman (były mąż Anji i ojciec jej pierwszego syna), gitarzysta Michał Kumala (drugi mąż i ojciec drugiego syna wokalistki) oraz perkusista Gerard Klawe. Ale Closterkeller będzie istniał, jak zapewnił menedżment grupy. „W chwili obecnej, w nowym, odmienionym składzie intensywnie przygotowuje się do koncertów przed Fields Of The Nephilim w Krakowie i Warszawie. Nowe oblicze zespołu ujrzycie już 31 stycznia!” – napisał. To dobry powód, aby pojawić się na koncertach. Choć chyba lepszym jest możliwość usłyszenia przebojów Closterkeller, a tych zespół trochę przez ćwierć wieku skomponował (m.in. „Owoce wschodu” ze złotego krążka „Scarlet”, „Iluzyt”, „Władza”, „Na krawędzi”, „W moim kraju”), a także kawałki z ostatniej studyjnej płyty „Bordeaux”. To będzie nowy początek nowego Closterkellera!

http://www.anja.pl/
https://www.facebook.com/closterkeller?fref=ts


 

Digital Angel (Polska) electropop, rock gotycki:

Grali już między innymi na Castle Party, otwierali koncert XIII Stoleti, teraz dostąpią zaszczytu supportowania brytyjskiej legendy mrocznej muzyki, Fields Of The Nephilim. Nazywają się Digital Angel i są dobrze znaną rodzimym fanom brzmień gotyckich załogą z Wrocławia. Powstała w 2006 roku, ale płytowego debiutu doczekała się dopiero w 2009 roku. Krążek nosił tytuł „On The Side Of The Angels”. Digital Angel to trio, które tworzą: Steffan (wokal), Alvar (instrumenty klawiszowe, programowanie) oraz Jaca (gitara). Panowie ciekawie łączą electro, darkwave z tradycyjnym rockiem gotyckim, a nawet progresywnym. Ostatnią pozycją w dorobku grupy jest zawierająca osiem piosenek EP-ka „Affirmation Of Life” z 2013 roku, która ukazała się nakładem oficyny Alchera Visions.

https://www.facebook.com/DigitalAngelBand

Deathcamp Project (Polska) rock gotycki, death rock, elektronika, industrial:

Kluczborski duet Deathcamp Project jest nazwą świetnie znaną wśród fanów brzmień gotyckich i electro już od blisko 13 lat. Tak, tak, tyle czasu minęło odkąd Betrayal (bas, programowanie, klawisze, produkcja) oraz Void (wokale, gitara, teksty) zaczęli działalność pod tym szyldem. Duet stał się znany nie tylko w Polsce. Deathcamp Project z powodzeniem koncertowali także poza granicami ojczyzny. Supportowali między innymi, Clan Of Xymox, jak również Fields Of The Nephilim, przed którymi zaprezentują się ponownie (w Warszawie). Wielką fanką duetu jest Anja Orthodox z Closterkeller, która ze swoją grupą 1 lutego zagra koncert się tuż przed główną gwiazdą wieczoru. Betrayal i Void mają na koncie dwie duże płyty, dwa single, dwie EP-ki i dwie demówki. Ale nagrania grupy można też znaleźć na licznych składankach (choćby „Minimax.pl 3”). Ostatnie wydawnictwo duetu pochodzi z 2011 roku i zatytułowane jest „Painthings”. Betrayal i Void są doskonali na koncertach, mają duże doświadczenie w występach przed publicznością.


 
http://www.deathcampproject.com/
https://www.facebook.com/deathcampprojectofficial

Zagrają:

FIELDS OF THE NEPHILIM (Wielka Brytania) Rock Gotycki +
Closterkeller (Warszawa) Rock Gotycki
Digital Angel (Polska) Electropop, Rock Gotycki – tylko Kraków
Deathcamp Project (Polska) Rock Gotycki / Death Rock / Elektronika – Industrial tylko Warszawa

Data: 31 stycznia (piątek) 2014
Klub: Kraków @ Studio, Budryka 4

Data: 1 lutego (sobota) 2014
Klub: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22

Bilety:
120 zł przedsprzedaż
140 zł w dniu koncertu

Bilety na Krakowski koncertu dostępne u nas na stronie.

Zaprasza Knock Out Productions.                  

http://www.knockoutprod.net/
https://www.facebook.com/productions.knock.out

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.