Fates Warning nareszcie w Polsce.

Knock Out Productions informuje, że już 3 listopada do Polski na jedyny koncert przyjedzie progresywne Fates Warning. Koncert ten odbędzie się w klubie Fabryka, na Zabłociu 23. Każdy szanujący się fan progresywnego grania powinien pojawić się tego wieczora w

FATES WARNING (USA) progmetal:

Gdy panowie z Dream Theater jeszcze pobierali nauki w szkołach, ich starsi koledzy z Fates Warning tworzyli już podwaliny pod muzykę, którą nieco później określono mianem „progmetal”. W 2014 roku mija 30 lat odkąd gitarzysta Jim Matheos wraz z paroma kolegami z Hartford w stanie Connecticut spełnił marzenie i założył zespół, nadając mu nazwę Fates Warning. Z pierwszego składu poza nim nie ma już dziś w kapeli nikogo, ale wciąż częścią zespołu są kapitalny wokalista Ray Alder i drugi gitarzysta Frank Aresti, obaj mający blisko 30-letni staż. Od blisko dwóch dekad struny basowe szarpie Joey Vera (także Armored Saint; brany pod uwagę przez Metallicę jako jeden z kandydatów na następcę Cliffa Burtona). Za perkusją od 2007 roku zasiada Bobby Jarzombek (m.in. eks-Halford, eks-Iced Earth).

Fates Warning to świetni instrumentaliści, którzy najpierw najwięcej czerpali od Judas Priest i Iron Maiden, by potem przejść do tworzenia bardziej rozbudowanych i skomplikowanych rytmicznie kompozycji, osadzonych mocno w rocku progresywnym. I mających niesamowity klimat, który czyni słuchanie Fates Warning wyjątkowym doświadczeniem. Takie płyty grupy jak „The Spectre Within”, „Perfect Symmetry” i „Parallels” to progmetalowe abecadło. W Polsce Amerykanie będą promować niezwykle udany, pierwszy po blisko 10 latach, studyjny album „Darkness In A Different Light”. Tego nie wolno Wam przegapić!
http://www.fateswarning.com/
https://www.facebook.com/FatesWarning

Zagrają:
FATES WARNING (USA) progmetal + support

Kiedy: poniedziałek, 03 listopad, 2014
Gdzie: Kraków @ Fabryka, ul.Zabłocie 23
Ceny biletów: 65 zł przedsprzedaż, 75 zł w dniu koncertu

Więcej informacji niebawem.

Zapraszamy !
 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.