Entombed AD i Grave – dwie potęgi szwedzkiego death metalu w Polsce!

Knock Out Productions, PW Events oraz B-90 z dumą prezentują trzy koncerty dwóch death-metalowych legend ze Szwecji: Entombed AD oraz Grave! Imprezy te odbędą się 17., 18. i 19. października. Odpowiednio: Kraków (Fabryka), Poznań (Eskulap), Gdańsk (B-90).

 
Zagrają:

ENTOMBED AD (Szwecja) death metal, death’n’roll:

GRAVE (Szwecja) death metal

+ support

17.10. Klub Fabryka, Kraków, ul. Zabłocie 23 (www.knockoutprod.net)
bilety: 70zł (przedsprzedaż)/80zł (w dniu koncertu)
do nabycia: eBilet, Eventim, Ticketpro, Biletin; kolekcjonerskie: knockoutprod.net

18.10. Klub Eskulap, Poznań, ul. Przybyszewskiego 39 (www.pwevents.pl)
bilety: 65zł (promocyjna cena do 31.07) / 75zł (przedsprzedaż) / 85zł (w dniu koncertu)
do nabycia: eBilet, Eventim, Ticketpro; kolekcjonerskie: pwevents.pl

19.10. Klub B90, Gdańsk, ul. Doki 1 (www.b90.pl)
bilety: 65zł (przedsprzedaż)/75zł (w dniu koncertu)
do nabycia: tickets.soundrive.pl

ENTOMBED AD (Szwecja) death metal, death’n’roll:

Dwie wielkie legendy szwedzkiego i światowego death metalu na jednym koncercie! Rzeczywistością staje się mokry sen niejednego fana takiego grania. Na szczęście skończyła się już opera mydlana z Entombed w roli głównej, dotycząca zmian w składzie i prawa do nazwy. Niezniszczalny wariat Lars-Goran Petrov postanowił zakończyć kłótnie z Alexem Hellidem, zebrał pod swoimi skrzydłami kumpli z ostatniego wcielenia legendy (Olle Dahlstedt – perkusja, Nico Elgstrand – gitara, Victor Brandt – gitara basowa), wybrał dla swojej wersji zespołu szyld Entombed AD i zabrał się do pracy, czyli bookowania i grania koncertów. „Nic nas nie powstrzyma od grania muzyki, jeżdżenia w trasy i headbangingu” – mówił w jednym z wywiadów Petrov. Prawdziwy, wielki maniak death metalu. Oryginalny growling jednej z największych legend death metalu z pewnością uraczy nas na koncercie klasykami z „Left Hand Path” i „Wolverine Blues”, które przeplatać będzie numerami choćby z niemiłosiernie odwlekanej płyty „Back To The Front” (okładka autorstwa naszego rodaka Zbyszka Bielaka). Jako, że L-G jest absolutnym wariatem, czującym się na scenie jak w swoim pokoju, możemy być pewni, że koncert będzie niezapomniany. Bez względu na to, co podziało się w Entombed na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy.

http://www.entombed.org/
https://www.facebook.com/TheEntombed

GRAVE (Szwecja) death metal:

Jedni z pionierów szwedzkiego death metalu, należący do aktywnie kształtujących rodzącą się w drugiej połowie lat 80. XX wieku scenę, którą parę lat później zachwycił się cały świat. Może nigdy nie zaszli tak wysoko jak koledzy z Entombed, ale zawsze cieszyli się (i cieszą!) zasłużonym szacunkiem za wierność zasadom, wytrwałe podążanie deathmetalową ścieżką, którą przecież wcale nie jest łatwo kroczyć. Przewodnik jest od początku ten sam – oddany bezgranicznie śmierć metalowi Ola Lindgren. To w jego głowie zrodziły się perły death metalu, jak „Into The Grave”, „You’ll Never See…”, czy „Soulless”, dziś stanowiące gatunkowy kanon i wzór do naśladowania dla młodych pasjonatów śmierć metalu, jak i wspaniały powrotny „Back From The Grave”, czy inne „grobowe” smakowitości z XXI wieku, choćby „As Rapture Comes” albo „Endless Procession Of Souls”, którą Grave wciąż promuje i promować będzie na wspólnym gigu z Entombed AD. Spodziewajcie się genialnie podanego „the best of…” utworów wspaniałego zespołu zrodzonego blisko 30 lat temu na niewielkiej wysepce Gotlandia. Porcji najwspanialszej próby klasycznego, szwedzkiego death metalu.

http://www.grave.se/index2.htm
https://www.facebook.com/GraveOfficial


 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.