Emmure oraz We Came As Romans już niebawem w Polsce.

Knock Out przypomina o zbliżającym się koncercie gdzie zobaczymy dwóch co-headlinerów (czyli nie to, że jeden zespół, ostatni traktowany jest jako gwiazda – oba zespoły traktowane są jako „danie główne”) czyli zespoły Emmure oraz We Came As Romans !! Do tego na scenie zaprezentują się także zespoły Drown My Day oraz The Black Hearts.

A tak prezentuje się dokładny rozkład jazdy:
18:30 – drzwi
19:00 – 19:30 – The Black Hearts
19:50 – 20:25 – Drown My Day
20:45 – 21:35 – Emmure
21:55 – 22:45 – We Came As Romans

EMMURE (USA) deathcore, metalcore, groove metal:

Wokalistę rezydującej w Nowym Jorku kapeli, określano różnymi epitetami. Frankie Palmeri był między innymi rasistą i homofobem. Trzeba przyznać, że dał powody ku temu, by go tak nazywać, bo prowokację ma gość we krwi. Ale jego kapela Emmure na szczęście nie ucierpiała przez wywoływane przez wokalistę kontrowersje (m.in. używanie słów „pedał” i „czarnuch”, noszenie prowokujących koszulek, na przykład związanych z masakrą w Columbine). Co więcej, istniejąca od 2003 roku grupa z każdą płytą studyjną, a w kwietniu 2014 roku będzie ich na koncie sześć, zyskuje na popularności i podnosi poziom swojej muzyki. „Slave To The Game”, piąty krążek Emmure z 2012 roku, był blisko wskoczenia do 50. „Billboardu” i przyniósł parę znakomitych numerów. Choćby zilustrowany wideoklipem „Protoman” z niesamowitym riffem gitary, kojarzącym się z wczesnymi dokonaniami Korn. Emmure to kolejny z całkiem pokaźnej listy zespołów, które swoimi dokonaniami przekonują, że pogłoski o śmierci metalcore’a i odmian, które z niego wypączkowały, jak chociażby deathcore, są przedwczesne. Kwintet pojawi się w lipcu w krakowskiej „Fabryce”, aby promować album numer sześć, „Eternal Enemies” (premiera 15 kwietnia 2014). „To bez wątpienia nasz najbardziej brutalny album. Agresywny, dewastujący” – zapewniają muzycy. A Frankie zapewne znów wywoła poważne zamieszanie w swojej ojczyźnie, bo jedną z piosenek zatytułował „Bring A Gun To School”… Czujcie się ostrzeżeni!

http://www.wecameasromans.com/
https://www.facebook.com/wecameasromans

DROWN MY DAY (Kraków, Polska) deathcore:

Przed gwiazdami metalcore’a zza Oceanu zaprezentują się dwie polskie załogi. Jedną z nich będzie krakowska kapela Drown My Day. Istnieje od 2006 roku, na koncie ma demo, dwie EP-ki, singla, a w 2013 roku doczekała się debiutanckiego długograja „Confessions”. Wypełnia go 10 świetnie brzmiących numerów, których teksty mogłyby posłużyć za scenariusz horroru gore. Łoją aż miło, sprawdźcie na ich Bandcampie (http://drownmyday.bandcamp.com/), jeśli jeszcze ich nie znacie.

 

THE BLACK HEARTS (Warszawa, Polska) post hard core, rocka and roll, scream, hard core:

Finaliści jarocińskiego konkursu z 2012 roku to zespół ze wszech miar warty obejrzenia. Choćby z uwagi na to, jakie gatunki łączą w swojej muzyce, czyli hard core, screamo, post hard core oraz… melodyjny rock and roll. Kwartet ze stolicy świetnie bawi się konwencjami, kipi zajebistą energią, ma dystans do siebie i nie zapomina puszczać oka do publiki. W 2013 roku można było ich zobaczyć na MetalFeście. Teraz pojawią się przed Emmure i We Came As Romans. Zobaczcie ich koniecznie. Dobra zabawa przy energetycznych dźwiękach murowana! Niech ten kawałek będzie dla Was zachętą

http://theblackheartspl.bandcamp.com/track/mary-j-watson.

Zagrają:

EMMURE (USA) deathcore, metalcore, groove metal

WE CAME AS ROMANS (USA) melodyjny metalcore, post hard core +
Drown My Day (Kraków) death core
The Black Hearts (Warszawa) melodyjny post hard core, rock n roll

Kiedy: 2 lipca (środa)
Gdzie: Kraków @ Fabryka, ul. Zabłocie 23
Bilety: 65 zł przedsprzedaż, 75 zł w dniu koncertu

Więcej szczegółów niebawem.

Zapraszamy !
 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.