Eier zbiera na wydanie płyty.

Zespół Eier postanowił wziąć sprawy we własne ręce. W sobotę ruszyła akcja na portalu PolakPotrafi ( https://polakpotrafi.pl/projekt/eier-trzecia-plyta), na której muzycy zbierają na wydanie nowego albumu.

Popularne ostatnio zbiórki społeczne umożliwiają mało znanym artystom na realizację pomysłów, które dotychczas często, ze względu na brak środków przepadały w szufladach.

Założenie zbiórki jest proste wspierający akcje, w zamian za wsparcie dostaje wybraną nagrodę.

W ramach akcji można „kupić” płytę, koszulkę, bilet na koncert itp., a gdy zostanie uzbierana założona kwota, nagroda dostarczana jest do wspierającego. Jeśli nie uda się uzbierać wystarczającej ilości środków, pieniądze wracają na konto wspierających.

Zespół Eier to sosnowiecka grupa założona 2009r. Zespół gra melodyjny rock z damskim charyzmatycznym wokalem. Teksty zespołu pisane są w języku polskim. Grupa wydała debiutancką płytę „Eier” 2011r. oraz album „Iluzjonista” 2013r. Eier lubi koncertować i kilkukrotnie nagradzany był różnymi nagrodami na festiwalach.

Skład zespołu:

Grażyna Machura – wokal
Andrzej Garnek – gitara
Karol Fujarki – gitara
Alek Kita – bas
Piotr Kowalski – perkusja

Tu można obejrzeć i posłuchać Eiera:

Teraz Rock o zespole:

„Eier gra zaraźliwie melodyjny metal, z czystym, acz drapieżnym głosem wokalistki. Nie ma tu ekwilibrystyki technicznej, ale zestaw naprawdę chwytliwych tematów jest obszerny. Ponadto zespół udanie łączy heavymetalową tradycję z polską ludowością, co czyni zeń całkiem obiecujące zjawisko.”

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.