DVD Tank już w listopadzie!

Legendarna brytyjska formacja Tank kończy prace nad swoim pierwszym koncertowym DVD, którego premiera przewidziana jest na listopad br. To już ich drugie wydawnictwo w tym roku po świetnie przyjętym studyjnym albumie “War Nation”.

Na DVD zatytułowanym “War Machine Live” znajdą się koncerty Tank zarejestrowane w Polsce w 2011 i 2012 roku, wywiady z muzykami, materiał z trasy a także videoklip promujący tytułowe nagranie z ich najnowszej płyty. “War Nation”. Ponadto zdjęcia, biografia, dyskografia, tapety i inne dodatki. Cliff Evans komentuje: “To nasze pierwsze oficjalne DVD także chcemy być pewni że będzie  przemawiać do wszystkich naszych fanów, tych starych jak i tych nowych.  Mając do wyboru tak bogaty katalog mogliśmy wybrać perełki, które spodobają się wszystkim fanom prawdziwego brytyjskiego metalu.  Grając takie klasyki jak ‚This Means War’, ‚Power of the Hunter’ czy ‚Honour and Blood’ oraz nowsze nagrania ‚Judgement Day’ i Phoenix Rising’, udało nam się uchwycić tą surową energię, z której znany jest Tank.  Na DVD znajdziecie  także koncertową wersję nagrania ‚Don’t Dream in the Dark’ z ostatniej płyty ‚War Nation’. Mając w składzie muzyków, którzy grali z tak wielkimi Artystami jak ‚Ritchie Blackmore’,’Bruce Dickinson’, Yngwie Malmsteen’,’Paul Dianno’ czy ‘Michael Schenker’ możecie być pewni, że taka mieszanka muzyki skopie Ci porządnie tyłek”.

Metal Mind Productions zaplanował premierę DVD na 12 listopada w Polsce i Europie oraz 11 grudnia w Stanach Zjednoczonych. Więcej szczegółów o “War Machine Live” już wkrótce!

Zespół planuje promować DVD na trasie koncertowej w Europie w grudniu 2012. Evans: “Minęło już sporo czasu od naszych ostatnich koncertów w Skandynawii i Polsce także nie możemy się doczekać aby ponownie wyruszyć w trasę. Do setlisty dodamy na pewno nagrania z najnowszej płyty ‘War Nation’, kilka kolejnych z poprzedniego krążka ‘War Machine’ a także wszystkie stare klasyczne już nagrania Tank. Trasa zostanie ogłoszona w najbliższych tygodniach.”

W ostatnich dniach Tank potwierdził, że będzie jedną z gwiazd przyszłorocznej edycji niemieckiego festiwalu ROCKHARD 2013.

Tank –  obecny skład: Mick Tucker (gitary), Cliff Evans (gitary), Doogie White (wocal), Chris Dale (gitara basowa) i Steve Hopgood (perkusja).

Strona oficjalna: www.tankofficial.com

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.