Dream Theater drugi raz w tym roku w Polsce!

Rock Serwis zaprasza na drugi tegoroczny koncert DREAM THEATER w Polsce! Tym razem nad morzem, w pięknej Gdynia Arena! Koncert odbędzie się 14. sierpnia.

„An evening with DREAM THEATER”
14.07.2014 GDYNIA, Gdynia Arena, 20:00

bilety:
do 30.06.2014/od 1.07.2014
KAT.I (czerwone) – 200,00 PLN/220,00 PLN
KAT.II (zielone) – 180,00 PLN/200,00 PLN
KAT.III (niebieskie) – 160,00 PLN/175,00 PLN
PŁYTA – 150,00 PLN/165,00 PLN

Mając na swoim koncie ponad dziesięć milionów sprzedanych egzemplarzy albumów i DVD, Dream Theater od dawna należy do ścisłego grona gigantów hard rocka. Albumy takie jak uhonorowany złotą płytą „Images & Words” (z przebojowym singlem „Pull Me Under”) przyniosły mu na całym świecie zachwyty nad wizjonerskim połączeniem melodyjności, mocy i wirtuozerskich eksperymentów. Magazyn „Rolling Stone” zaliczył Dream Theater do grona dziesięciu najlepszych prog-rockowych zespołów wszech czasów.

Zalążek Dream Theater pojawił się po raz pierwszy we wrześniu 1985 roku, kiedy to przyjaciele z Berklee School Of Music – John Petrucci, John Myung oraz Mike Portnoy, podczas jednego ze spotkań stwierdzili, że istnieje muzyka, którą lubią i którą wspólnie chcieliby grać. Ściągnęli starego przyjaciela ze szkolnej ławy, klawiszowca Kevina Moore’a i założyli grupę o nazwie Majesty. W listopadzie 1987 roku do wspomnianej czwórki dołączył wokalista Charlie Dominici i tak – po zmianie nazwy – narodził się Dream Theater.

Dziś po prawie 30 latach istnienia i kilku zmianach w składzie, Dream Theater to jeden z najważniejszych zespołów rockowych ostatnich dekad, bez trudu zapełniający największe hale na całym świecie. Muzycy tworzący ten kanadyjsko-amerykański kwintet oprócz wybitnych zdolności kompozytorskich, mogą poszczycić się niebywałymi umiejętnościami technicznymi, stanowiącymi niedościgły wzór dla kolegów po fachu.

Ich wcześniejsze koncerty w Polsce cieszyły się wielkim powodzeniem! Ostatnio zagrali w połowie 2011 i na początku 2012 roku tuż po poważnej roszadzie personalnej w składzie.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.