Downfall of Gaia + Hamfred już za miesiąc w Krakowie!

Za miesiąc, 7 lutego w krakowskim Żaczku odbędzie się jedyny polski koncert na wspólnej trasie Downfall of Gaia oraz Hamferð. 


Downfall of Gaia to niemiecko-amerykańska ekipa grająca muzykę, którą łączy w sobie crusty punk, black metal oraz ciężki sludge. Czuć mocny wpływ Agalloha i wczesnego Ulvera. Zespół promuje obecnie czwarty krążek "Atropy", wydany w listopadzie 2016 r. nakładem Metal Blade.

Downfall of Gaia, "Ephemerol":

Hamferð z kolei to melancholijny doom metal z Wysp Owczych. Nazwa zespołu oznacza widma duchów zmarłych tragicznie żeglarzy nawiedzające ich rodziny. 

Hamferð nie stronią od ciekawych rozwiązań artystycznych – trzy lata temu, podczas całkowitego zaćmienia słońca na Wyspach Owczych zespół nagrał ciekawe video do utworu "Deyðir varðar":

Trzecia płyta zespołu pt. "Támsins likam" ukaże się 12 stycznia tego roku.  Jón Aldará, wokalista Hamferð, podkreśla, że "ten album to początek końca. Jest to trzecia część naszej sagi, której odwrócona chronologia pokazuje śmiertelność i dotkliwą stratę przez pryzmat kultury i mitologii Wysp Owczych".

Hamferð "Hon syndrast" z płyty "Támsins likam":

Bilety w cenie 55 zł (w przedsprzedaży) dostępne w sprzedaży online, oraz (w formie kolekcjonerskiej) w Klubie Żaczek oraz w sklepie Metalshop (ul. Długa 17, Kraków).

Wydarzenie na FB:
https://www.facebook.com/events/129379314374581/

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.