Dog Eat Dog w Krakowie – szczegóły koncertu.

Knock Out Productions przypomina, że już niebawem do Polski przyjedzie legendarna załoga Dog Eat Dog. Amerykanie zawitają z wyjątkowym repertuarem ponieważ oprócz klasycznych hitów zespołu usłyszymy cały materiał z ich kultowego albumu „All Boro Kings”, który obchodzi w tym roku 20-lecie!

dog eat dog

Rozkład jazdy:
18:30 – drzwi
19:00 – 19:50 – Plash
19:50 – 20:30 – The Ruffes
21:00 – 22:30 – Dog Eat Dog
22:30 – after party: PLASH

https://www.facebook.com/plashone

Przypominamy także, że Wielkie Joł oraz California Skateshop przygotowały specjalnego mixtapa zatytułowanego „SK8 is GR8”. Mixtape ten będzie pierwszą i jedyną w swoim rodzaju produkcję zawierającą wyjątkową selekcję muzyki związanej z miejskimi sportami ekstremalnymi, w szczególności z rolkami i deskorolką !!

Intro: https://soundcloud.com/djmacu/djmacumlodygrzech-sk8isgr8-intro

Sprawdźcie także The Ruffes z Finlandii, którzy zagrają w roli supportu.
https://www.facebook.com/theruffes


DOG EAT DOG (USA) hardcore punk, metal, rap:

Była druga połowa maja roku 1994. Kurt Cobain zastrzelił się ponad miesiąc wcześniej, a spopularyzowany przez jego Nirvanę grunge, zaczął powoli tracić na znaczeniu. Tymczasem na Wschodnim Wybrzeżu USA działał zespół Dog Eat Dog, który w tym okresie wydał niesamowity debiutancki materiał. Materiał, który wlał mnóstwo świeżości i radości do ostrego grania. Nosił tytuł „All Boro Kings”.
Tak, to było już 20 lat temu. 24 maja 1994 roku Roadrunner wydał debiut Dog Eat Dog, na którym Amerykanie po prostu fantastycznie zmieszali metal, hard core, rap, a dzięki sekcji dęciaków trwającą nieco ponad 35 minut całość doprawiono soulowo-funkowym klimatem. Nikt wcześniej nie zrobił tego tak dobrze jak oni. Do tego Dog Eat Dog nie bawili się w politykowanie, koncentrując się raczej na luzackim spędzaniu czasu. „No guns just blunts we kick this just for fun” – to fragment tekstu kawałka „No Fronts”, największego hitu kapeli z albumu „All Boro Kings” (600 tys. sprzedanych kopii na świecie!). Ale dobrych numerów na albumie było więcej, choćby „Strip Song”, „If These Are Good Times”, „Who’s The King”. W tej ostatniej gościnnie pojawił się Darryl Jenifer z legendarnych Bad Brains.
Dlaczego tyle jest o „All Boro Kings”? Bo z okazji okrągłej rocznicy Dog Eat Dog na koncertach w Polsce zagrają ten materiał w całości! Promowali go u nas już 20 lat temu (koncertowali wtedy razem z Biohazard). Teraz czasy są oczywiście inne, podobnie skład zespołu. To, co było dwie dekady temu pamiętają tylko basista Dave Neabore i wokalista John Connor. Ale kawałki z „All Boro Kings” nic się nie zestarzały, są uniwersalne i porywają do zabawy tak samo skutecznie jak kiedyś. Dog Eat Dog live to niesamowity żywioł, kapitalna energia. Jeśli dodać do tego, że zagrają cały swój kultowy debiut oraz najlepsze numery z pozostałych płyt, nie pozostaje nic innego, jak tylko zaznaczyć sobie odpowiedni dzień w kalendarzu. I wyluzować się na maksa.

 

Kto zagra: DOG EAT DOG (USA) hardcore punk, metal, rap
+
The Ruffes (Finlandia) funk, rock

Kiedy: 23 kwietnia (czwartek) 2015
Gdzie: Kraków @ Fabryka, ul. Zabłocie 23
Bilety: 65 zł przedsprzedaż, 75 zł w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Zespól ten zagra także:
24.04 Proxima / Warszawa
bilety 55 (I pula) / 65 (przedsprzedaż) / 75 (w dniu)
do nabycia:
55 (I pula) – www.pwevents.pl/pl/bilety
65 – ticketpro, ebilet, eventim, proxima

25.04 Parlament / Gdańsk
bilety 55 (I pula) / 65 (przedsprzedaż) / 75 (w dniu)
do nabycia:
55 (I pula) – www.pwevents.pl/pl/bilety
65 – ticketpro, ebilet, eventim, parlament, lotto (ch manhattan)

Zapraszają:
http://www.knockoutprod.net/
https://www.facebook.com/productions.knock.out

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.