DEVILISH IMPRESSIONS – Okładka i data premiery „Adventvs”. Spot reklamowy polskiej trasy.

Na program Ep ‘Adventvs’ składają się dwa zupełnie nowe utwory, ukazujące obecną kondycję zespołu oraz jego zredefiniowaną formułę muzyczną, a także nigdzie dotąd niepublikowane demo z 2002 roku ‘Eritis sicvt Devs’, łącznie ponad 60 minut muzyki.  ‘Adventvs’ ukaże się w ekskluzywnym digipacku z 20-stronicową książeczką. Oprawę graficzną wydawnictwa wykonał Black Moon Design.

Digipack CD / Digital Download
Premiera: 08 maj 2014

WORDLWIDE www.devilishimpressions.bandcamp.com
POLAND www.devilishimpressions.8merch.com

Premiera ‘Adventvs’ wsparta zostanie polską trasą koncertową ‘Adventvs Tour 2014’. Spot reklamowy trasy do obejrzenia tutaj:

Track lista ‘Adventvs’:
1. Adventvs Regis – 10.08
2. Meteoron – 06.51
3. Moon – 19.50
4. Var – 14.24
5. Dies Irae – 11.39

„Z pewnością zauważycie ogromny dystans dzielący numery otwierające ‘Adventvs’ w stosunku do tych z ‘Eritis sicvt Devs’, szczególnie pod kątem technicznym i produkcyjnym. W tym jednak tkwi istota tejże retrospekcji, chcieliśmy bowiem, abyście i Wy mogli zobaczyć obraz Devilish Impressions w czasie powstawania zespołu i zestawić go z tym, co prezentujemy obecnie. I chociaż ‘Eritis…’ powstał w pewnym sensie jako hołd dla wszystkich zespołów, które w tamtym czasie stanowiły dla nas największą inspirację, był to także okres poszukiwań indywidualnych sposobów ekspresji. Jeśli chodzi o nowe utwory, nie tylko zredefiniowaliśmy formułę brzmieniową czy produkcyjną DI, ale też inaczej podeszliśmy do samej materii tworzenia. Po raz pierwszy użyliśmy gitar 7-strunowych, niemal całkowicie zredukowaliśmy obecność instrumentów klawiszowych, a partie perkusji nagraliśmy w pełni akustycznie, bez jakichkolwiek próbek, trigerrów itp.” – komentuje lider zespołu, Quazarre.

Nowe utwory zarejestrowane zostały w kilku miejscach z udziałem różnych realizatorów: Hertz Studio (perkusja – Sławek i Wojtek Wiesławscy), Icaros Studio (gitary – Quazarre) oraz Sound Division Studio, gdzie pod okiem Arka Malczewskiego (Behemoth, Decapitated, Hate) nagrano wokale, dokonany został re-amping gitar, mix oraz mastering.

W utworach gościnnie pojawili się Contemplatron – śpiew alikwotowy, rytualne dzwonki tybetańskie (dril bu) oraz chiński gong (Tam-Tam). Śladowe ilości efektów syntetycznych dograł znany z Asgaard Wojciech ‘Flumen’ Kostrzewa.

Materiał ‘Eritis sicvt Devs’ oryginalnie zarejestrowany pod okiem Pawła Wołczyka w D.J. Wołkos 666 Studio został poddany cyfrowemu re-masteringowi z początkiem br.

Polscy fani tym razem jako pierwsi będą mogli poznać siłę rażenia nowych utworów na żywo podczas trasy zespołu ‘Adventvs Tour 2014’, jaka przetoczy się przez nasz kraju już w maju br. W setliście znajdą się także kompozycje pochodzące z płyt ‚Simulacra’ i ‚Diabolicanos’. Grupę wspierać będą Finowie z black metalowego Coprolith, a także rodzime Soulless Carnage i Lilla Veneda. Do tego w każdym mieście wystąpią goście, m.in. Saltus, Gmoch, Dysphoria, Spatial, Gmoch, Defying i inni.

Adventvs Tour 2014:

08.05 Olsztyn / Nowy Andergrant + Defying
09.05 Warszawa / Progresja + Saltus + War-Saw
10.05 Białystok / ACK Sepularium + goście
11.05 Chełm / Atmosfera + Steel Habit
12.05 Rzeszów / Vinyl + TBC
13.05 Kraków / Lizard King + Spatial
14.05 Bielsko-Biała / RudeBoy + Spatial
15.05 Tychy / Underground + Dysphoria
16.05 Wrocław / Liverpool + Shodan
17.05 Opole / Muzosfera +Gmoch

Kolejne szczegóły niebawem na: www.facebook.com/devilishimpressions

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.