Debiutanci na LuxFeście – kim są The Rising Storm?

W najbliższy weekend – 3 i 4 października – w Poznaniu odbędzie się czwarta już edycja popularnego festiwalu LuxFest. Jednym z bardziej interesujących zespołów, które zagrają na imprezie będzie młoda wielkopolska formacja The Rising Storm

The_Rising_Storm_Promo_3

The Rising Storm najpierw wygrali internetowe głosowanie a następnie zostali wybrani przez publiczność podczas koncertu eliminacyjnego do udziału w tegorocznej edycji LuxFestu. Nieznany wcześniej zespół w krótkim czasie zdołał zjednać sobie olbrzymią rzeszę entuzjastów, którzy szybko docenili wydane kilka tygodni temu demo bandu zatytułowane „Born In Storm”. – To, co dzieje się w ostatnim czasie, to jakieś szaleństwo – mówi Marcin Gronowski, gitarzysta The Rising Storm. – Wygrana w konkursie i koncert na LuxFeście są dla nas olbrzymim i pozytywnym zaskoczeniem. Bardzo przygotowujemy się do naszego występu i gwarantujemy, że damy z siebie wszystko. Przybywajcie 4 października do poznańskiej Hali Areny!  – zachęca muzyk.

The Rising Storm swoim występem otworzy w niedzielę, 4 października, serię koncertów których gwiazdami będą m.in. Grubson, FlapJack, Panny Wyklęte czy TSA. Zmotywowany ostatnimi sukcesami zespół rozpoczął pracę nad płytą EP, której premiera przewidziana jest jeszcze na 2015 roku.

The_Rising_Storm_Promo_2

The Rising Storm istnieje od 2014 roku. Pochodząca z wielkopolski pięcioosobowa formacja rockmetalowa ma na koncie bardzo dobrze przyjęte demo „Born In Storm” w całości dostępne do odsłuchu online. Aktualnie zespół skupia się na pracy nad EP-ką oraz na przygotowaniach do drugiej edycji autorskiego festiwalu Project Storm poświęconego pamięci Chucka Schuldinera, który odbędzie się 13 grudnia bieżącego roku.

Więcej:

www.facebook.com/TRSOfficial.666?fref=ts

https://soundcloud.com/the-rising-storm

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.