Dark Tranquillity zawita do Polski!

Jesień w Polsce tego roku będzie naprawdę gorąca!
Wszystko za sprawą dużej ilości ciekawych wydarzeń muzycznych! Niewątpliwie kolejnym z nich będzie występ legendy melodyjnego metalu – szwedzkiej formacji Dark Tranquillity.

 
DARK TRANQUILLITY (Szwecja) melodyjny death metal, alternatywny metal, dark metal:

Jeśli robi się coś z pasją i miłością, nic nie jest w stanie kogoś takiego zastopować. Kolesie z Dark Tranquillity właśnie pasją i głębokim uczuciem do metalowego łojenia na melodyjnie deathmetalowy sposób kierują się już blisko 25 lat. Od 1991 roku pod znanym do dziś szyldem. Ćwierć wieku, szmat czasu. Wiele kapel, tworzących podwaliny szwedzkiego death metalu jest dziś tylko na kartach historii albo zniknęło w pomrokach dziejów, a oni grają nieustannie, regularnie nagrywają płyty, trzymają poziom, przynoszą chlubę swej ojczyźnie.

Kapela z Göteborga zaczynała od typowego melodyjnego death metalu, by z czasem urozmaicić go elementami spokojniejszej, klimatycznej, atmosferycznej, darkmetalowej muzyki z ilustracyjnymi fragmentami, dającymi wytchnienie od drącego się Mikaela Stanne. Dark Tranquillity nagrali kilka doskonałych, frapujących, wciągających albumów pełnych interesujących piosenek – choćby „Projector”, „Damage Done”, „Character”, „We Are The Void”, czy „Construct”. Trzy ostatnie z wymienionych wylądowały w ojczyźnie muzyków w pierwszej dziesiątce listy płyt. Dark Tranquillity to wspaniali i powszechnie szanowani ambasadorzy szwedzkiego metalu. Na żywo nie zawodzą. Na jedynym koncercie w Polsce w 2014 roku wciąż promować będą wydany w 2013 roku album „Construct”. Przybywajcie do wrocłąwskiego klubu „Alibi”! Na pewno nie pożałujecie.

http://www.darktranquillity.com/
https://www.facebook.com/dtofficial

Zagrają:
DARK TRANQUILLITY (Szwecja) melodyjny death metal, alternatywny metal, dark metal: + Amoral (Finlandia) techniczny, melodyjny hard rock/metal
support

Kiedy: 20.11.2014
Gdzie: Wrocław @ Alibi, Grunwaldzka 67
Bilety: 60 zł (przedsprzedaż), 70 zł (w dniu koncertu)

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.