Dark Female Festival vol. II, Sosnowiec klub Komin, 22.11.2019 r.

22 listopada 2019 r. w sosnowieckim klubie Komin odbyła się impreza pod nazwą „Dark Female Festival vol II” na której wystąpiły 4 zespoły. Wspólną ich cechą było to, że za mikrofonem stała Pani czyli wokalistka.

Jako pierwszy wystąpił zespół a właściwie teraz duet Danse Macabre, czyli Aleksandra Kuczmańska i Darek Kłosowicz wspomagani przez podkład odtwarzany z laptopa.

Zaprezentowali swój świetny zimno-falowy set zakończony coverem utworu „Cold” z repertuaru The Cure.

Jedynym mankamentem Ich występu było nagłośnienie, a właściwie złe jego proporcje ponieważ podkład czasami się gubił pod dźwiękami gitary i wokalu.

Aleksandra Kuczmańska (Danse Macabre)

Jako drugi zaprezentował się zespół Arshenic, z charakterystyczną wokalistką Ofilią. Muzycy przyjechali aż z… Gdańska za co wielki szacunek.

Muzycznie zaprezentowali szeroko rozumiany rock z elementami metalu, a mocny wokal Ofilii wspaniale brzmiał na tle mrocznyh riffów. W kilku utworach usłyszeliśmy nawet growl w wykonaniu gitarzysty Vlada. Duże brawa!

Arshenic

Po nich na scenę wyszli muzycy zespołu KEstrella, z wokalistką Wiolettą KEstrellą Kowalczyk. Tu również otrzymaliśmy porcję alternatywnego rocka z elementami metalu oraz gotyku. Zespół wykonał też kilka utworów spokojniejszych wręcz balladowych.

Kestrella

Ukoronowaniem wieczoru był występ kapeli As Night Falls, Zespół wykonuje tzw symfoniczny metal, a robi to bardzo dobrze. Ich utwory są melodyjne ale jednocześnie mocne, energetyczne. Słychać, że chłopaki wiedzą do czego służą instrumenty, a wokalistka Ania wie jak używać swojego mocnego głosu.

Był to nie pierwszy Ich koncert na którym było mi dane być i zawsze zespół prezentował wysoki poziom. Tak Trzymać!

As Night Falls

Podsumowując tę krótką relację, jedynym minusem okazała się publiczność, która stawiła się w bardzo małej ilości. Mam nadzieję, że na kolejnych edycjach imprezy publiczność nie zawiedzie, bo naprawdę warto posłuchać naszych śpiewających Pań.

DARKman, Zdjęcia Virek.