Cult of Luna na koncercie w stolicy!

Przypominamy o wydarzeniu, jakie ma mieć miejsce w warszawskim klubie Proxima z udziałem zespołów Culf of Luna i God Seed.

Agencje Go Ahead i PW Events zapraszają na koncert legendy i prekursorów post-metalu, szwedzkich wizjonerów z Cult of Luna. Na europejskiej trasie, która będzie ostatnią przed zapowiadaną przerwą w działalności zespołu, wystąpią również Norwedzy z God Seed, czyli zespół muzyków znanych z Gorgoroth! Ten niecodzienny zestaw wystąpi 29 kwietnia w Warszawie, w klubie Proxima!

Cult Of Luna to zespół powstały w 1998 roku, w Umea (Szwecja). Od samego niemal początku swej działalności wyznaczyli nową ścieżkę w muzyce, przyczyniając się w dużej mierze do wyodrębnienia gatunku znanego dziś powszechnie jako ‘post-metal’. Hipnotyczne riffy, ogromna przestrzeń i sludge’owy ciężar kompozycji w mariażu z elektroniką w ciągu dekady wywindowały Szwedów na szczyt ciężkiego grania, który dzielą z Neurosis czy Isis. Niestety, ku niezadowoleniu fanów, zespół zapowiedział wstrzymanie aktywności, a więc warszawski koncert jest jedną z ostatnich okazji, by zobaczyć Cult Of Luna w Polsce w najbliższej przyszłości!

God Seed założyli Gaahl i King ov Hell po swoim odejściu z Gorgoroth. Grupa istniała krótko w roku 2009 (wydając album koncertowy z festiwalu Wacken), by na dobre i w pełnym składzie zreformować się trzy lata później i wydać album ‘I Begin’ nakładem Indie Recordings. Stylistyka God Seed otwarcie nawiązuje do dokonań Gorgoroth z późniejszego okresu, a jednocześnie wzbogacona jest partiami klawiszy czy elektronicznymi samplami.

 

Data: 2014-04-29 (wtorek)
Miasto: Warszawa
Miejsce:Proxima
Adres: ul. Żwirki i Wigury 99
Godziny: wejście: 18:00, początek: 19:00

 

Cena biletów: 79 zł / 89 złMiejsca zakupu: www.eventim.plwww.ticketpro.plwww.ebilet.pl oraz salony sieci Empik, Media Markt i Saturn; kolekcjonerskie: www.pwevents.pl, Klub Proxima,

Źródło: materiały prasowe organizatora

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.