Cult of Luna i God Seed zagrają w Polsce!

Grupy Cult of Luna i God Seed wystąpią w kwietniu w Krakowie i Warszawie.

Agencje PW Events oraz Go Ahead mają zaszczyt zaprosić na koncert legendy i prekursorów post-metalu, szwedzkich wizjonerów z Cult of Luna. Na europejskiej trasie, która będzie ostatnią przed zapowiadaną przerwą w działalności zespołu wystąpią również Norwedzy z God Seed, czyli zespół muzyków znanych z Gorgoroth! Ten niecodzienny zestaw wystąpi 29. kwietnia w Warszawie, w klubie Proxima!
Szczegóły koncertów:

CULT OF LUNA (Szwecja) post metal, post rock
+ God Seed (Norwegia) black metal
29 kwietnia 2014
Warszawa, Proxima
Bilety: 79 zł przedsprzedaż, 89 zł w dniu koncertu

 

30 kwietnia 2014
Kraków, Fabryka
Bilety: 70 zł przedsprzedaż, 80 zł w dniu koncertu

 

Bilety dostępne w sieciach Eventim, Ticketpro, Bilet oraz salonach Empik, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju; kolekcjonerskie: pwevents.pl, Klub Proxima, Ticketclub.

 

CULT OF LUNA to zespół powstały w 1998 roku, w Umea (Szwecja). Od samego niemal początku swej działalności wyznaczyli nową ścieżkę w muzyce, przyczyniając się w dużej mierze do wyodrębnienia gatunku znanego dziś powszechnie jako ‘post-metal’. Hipnotyczne riffy, ogromna przestrzeń i sludge’owy ciężar kompozycji w mariażu z elektroniką w ciągu dekady wywindowały Szwedów na szczyt ciężkiego grania, który dzielą z Neurosis czy Isis. Niestety, ku niezadowoleniu fanów, zespół zapowiedział wstrzymanie aktywności, a więc warszawski koncert to ostatni gwizdek, by zobaczyć Cult Of Luna w Polsce w najbliższej przyszłości!

 

 

GOD SEED założyli Gaahl i King ov Hell po swoim odejściu z Gorgoroth. Grupa istniała krótko w roku 2009 (wydając album koncertowy z festiwalu Wacken), by na dobre i w pełnym składzie zreformować się trzy lata później i wydać album ‘I Begin’ nakładem Indie Recordings. Stylistyka God Seed otwarcie nawiązuje do dokonań Gorgoroth z późniejszego okresu, a jednocześnie wzbogacona jest partiami klawiszy czy elektronicznymi samplami.

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.