Creative Music ogłasza wyjątkowy koncert pod hasłem KRK POMAGA ARTIEMU!

Arti – czyli Artyom Serdyuk, bo o nim mowa – urodzony w Białorusi muzyk udzielający się w wielu projektach, współpracujący z zespołami m.in. Thy Disease, Deathbringer, Disloyal, Woe Unto Me i szeregu innych, wieloletni animator sceny undergroundowej na terenach byłego bloku wschodniego, promujący z niesłabnącą energią polską kulturę muzyczną. Fan ekstremalnych dźwięków, zawsze spieszący z pomocą, wiedzą i doświadczeniem przy organizacji wszelakich przedsięwzięć metalowych, ale przede wszystkim nasz bardzo dobry kompan i przyjaciel, z którym wspólnie organizujemy trasy i koncerty w Europie od wielu lat.

W 2012 roku okazało się, że cierpi on na wirusowe zapalenie wątroby typu C. WZW C to choroba zakaźna, która spowodowana przez wirusa zapalenia wątroby typu C zajmuje głównie wątrobę. Często przebiega bezobjawowo, ale jego przewlekła postać może prowadzić do marskości wątroby. Standardowymi lekami przeciwko wirusowi HCV jest interferon pegylowany alfa-2 oraz rybawiryna. U chorych, u których rozwinie się marskość lub rak wątroby, konieczny może być przeszczep wątroby, po którym zakażenie mimo wszystko powraca. Obecnie nie istnieje żadna szczepionka przeciwko WZW C.

Niestety – na Białorusi nie ma żadnych fundacji państwowych ani społecznych, ktore by w tym mogły pomóc choćby częściowo pokrywając koszty leczeń i badań, które za naszą wschodnią granicą również są płatne. W takiej sytuacji wszystkie koszta są po stronie chorego i w tym konkretnym przypadku rok badań i terapii pochłonął około 3000 Euro. Było to leczenie interferonem, które jak się okazało było nieskuteczne.

Obecnie u Artiego zdiagnozowano zwłóknienie wątroby trzeciego stopnia, które jest ostatnim etapem przed wystąpieniem marskości wątroby. Konieczny jest kolejny rok leczenia, tym razem za pomocą innego – skuteczniejszego leku – interferonu pegylowanego, który jest czterokrotnie droższy – potrzebne na ten cel jest 12000 Euro.

Wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Krakowa jednogłośnie postanowiliśmy pomóc Artiemu organizując koncert charytatywny, z którego cały dochód będzie przeznaczony dla niego na leczenie tej ciężkiej i kosztownej w leczeniu choroby.

Na koncercie pojawią się czołowi przedstawiciele krakowskiej sceny metalowej:
Virgin Snatch, Thy Disease, Sceptic, Totem + oraz 2 zespoły, które zostaną ogłoszone na dniach.

KRK POMAGA ARTIEMU!
12.06.2014 – KRAKÓW / ”Lizard King”
Otwarcie: 19:00 | Start 19:30
Bilety w przedsprzedaży: 20pln
W dzień koncertu: 30pln

VIRGIN SNATCH

THY DISEASE

SCEPTIC

TOTEM

 

 

*źródło: materiały organizatora

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.