Cradle of Filth na jedynym koncercie w Polsce!!!

Agencje Go Ahead i P.W. Events – koncerty zapraszają na jedyny w Polsce koncert CRADLE OF FILTH podczas IInqvisitional Tourture 2015

11667435_10153013681264077_4456302074277471409_n

CRADLE OF FILTH + Special Guest
12.11 – Mega Club / KATOWICE
Bilety: 100 zł (http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,270.html)
110 zł (przedsprzedaż: eventim, ebilet, ticketpro, tikeria, biletomat, Mega Club, Sklep Muzyczny ALL) / 120 zł (w dniu koncertu)
FB: https://www.facebook.com/events/1415248648804555/

CRADLE OF FILTH– zespół powstał w 1991 roku w Suffolk, w pierwszych latach działalności często zmieniając skład. Pierwszy album „The Principle of Evil Made Flesh” ukazał się w 1994 roku. Album, choć surowy, bez dopracowanego jeszcze charakterystycznego brzmienia, został dobrze przyjęty przez środowisko.Przełomem okazała się płyta, „Dusk… and Her Embrace”. Był to album koncepcyjny, a jego motywem przewodnim był wampiryzm. Koncerty zespołu z tego okresu, bardzo teatralne, wzbudzały spore kontrowersje. Kolejne wydawnictwo „Cruelty and the Beast”, debiutanckie na rynku amerykańskim, według lidera zespołu Danniego Filth jest tym, z którego jest najbardziej zadowolony. W 2001 roku zespół pojawił się w brytyjskim horrorze „Cradle of Fear”. Płyta „Damnation and a Day” z 2003 roku została nagrana z prawdziwym rozmachem. Zespołowi towarzyszyła w studiu 80-osobowa orkiestra symfoniczna. Kolejne wydawnictwo „Godspeed on the Devil’s Thunder” to historia Gillesa De Raisa, seryjnego zabójcy z Francji. W 2012 ukazał się dziesiąty album studyjny „The Manticore and Other Horrors”.

„Dobrze Cradle Of Filth robi współpraca z producentem Scottem Atkinsem. Zespół już nie brzmi tak klinicznie i syntetycznie. Więcej jest surowości, garażowości, naturalności, mniej komputerowego podrasowywania. Z przymrużeniem oka można napisać, że Wampiry z Suffolk oddalają się od estetyki „Zmierzchu”, a zbliżają do swej pierwotnej, niewygładzonej natury. Służy im również to, że ciężar pisania muzyki wzięli na siebie Paul Allender i czeski perkusista Martin Skaroupka. Dzięki nim kawałki są dobrze zróżnicowane „prędkościowo” i stylistycznie. Miesza się w nich ekstremalne ultraszybkie granie z gęstą perkusją, ociężały doom, uspokojenia z klawiszami w roli głównej, melodyjne zagrywki gitarowe rodem z klasycznego heavy, epickie fragmenty zbudowane przez chór i orkiestracje, a także bezpośredni punk. Charczenie i piszczenie Daniego (nieco rzadsze niż wcześniej) udanie skontrastowane jest, jak niemal zawsze u COF, z recytacjami i urokliwym żeńskim śpiewem. Fajnie wypada to przykładowo w „Succumb To This”. Numer ten zgrabnie przechodzi w zamykający całość ładną instrumentalną „Sinfonię”. Z dodatkowych smaczków wskazać można jeszcze etniczny fragment w „Manticore” (jeden z najlepszych numerów na krążku) i trącący synthpopem/elektro klawisz w „Huge Onyx Wings Behind Despair”. Mamy horror i mityczną bestię w tytule, więc całość zanurzona jest w gęstym mroku i posępności.- pisał w recenzji Lesław Dutkowski.

Album „Hammer of the Witches” to 11 longplay w dorobku Anglików, jego premiera zaplanowana jest na lipiec 2015.

Danni Filth o najnowszym materiale:

„Brzmi to wspaniale. Można to porównać do tego, co robiliśmy na „Dusk… And Her Embrace”, „Cruelty And The Beast” i „Midian”, tyle że z większą świeżością. Jedno jest pewne – nowy album będzie przesuwać granice tego, co do tej pory osiągnęliśmy. 101 procent metalowej furii!”

Cradle of Filth INQVISITIONAL TOURTURE 2015
trasa promująca najnowszy album „Hammer Of The Witches”
12 listopada
MegaClub Katowice
bilety: 100 (http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,270.html) / 110 (przedsprzedaż)/ 120 (w dniu koncertu)

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.