Coria – „wszystko zaczęło się od Metalliki”, najbliższe koncerty!

Zespół Coria rozpoczyna dziś kolejną serię koncertów promujących ich debiutancki album „Teoria Splątania”. Już dziś zagrają w Centrum Kultury w miejscowości Chojna (zachodniopomorskie), jutro pojawią się w szczecińskim Rockerze, a Mikołajki spędzą w klubie Rock Out w Zielonej Górze.

W serwisie marudzenie.pl pojawił się wywiad przeprowadzony z Corią przed ich niedawnym koncertem w Strumieniu. Dziennikarz zapytał ich o dotychczasowe koncerty i ich odbiór. Dominik Stypa: „Wczoraj mieliśmy koncert. Zagraliśmy dla około 60 osób, ale to był bardzo ‘ciężki’ klub, jest zimno i ludziom się nie chce wychodzić. Walczymy z tym i mamy nadzieję, że za rok widownia będzie dużo większa. Dla nas to już duże wyróżnienie, że przyszło te 60 osób, kupiło bilet po to, żeby nas posłuchać. Nie przyszły napić się piwa, nie pojawiły się przypadkowo, tylko w konkretnym celu. Stali pod samą sceną, znali utwory…” Tomek Mrozek dodaje: „My dopiero zaczynamy  jako Coria, więc musimy czas, by dotrzeć do słuchaczy. Dlatego też koncertujemy po całej Polsce, żeby wieść o nas się rozniosła.”
W wywiadzie padły także pytania o muzyczne inspiracje. Dominik zdradził: „U mnie wszystko zaczęło się od Metalliki. Gdy miałem 10 lat brat przyniósł kasetę, później był koncert w Chorzowie, z Vaderem i Slipknotem. Gdy w moim życiu pojawił się internet, dostęp do muzyki stał się praktycznie nieograniczony, więc zacząłem interesować się muzyką progresywną, jak Porcupine Tree, Riverside i inne, tego typu klimaty, i pewnie teraz gdzieś te ścieżki muzyczne siedzą w naszych głowach i przekładają się na nasze utwory.”
Cały wywiad dostępny jest w TYM miejscu.

Najbliższe koncerty zespołu CORIA:

4.12 – Chojna – Centrum Kultury
5.12 – Szczecin – Rocker
6.12 – Zielona Góra – Rock Out
18.12 – Poznań – Alligator
19.12 – Leszno – Fabryka Dźwięków
20.12 – Wrocław – Od Zmierzchu Do Świtu
08.01.2015 – Warszawa – Hard Rock Cafe
15.01.2015 – Kraków – Rotunda
24.01.2015 – Katowice – Highway Club

Gorąco zachęcamy do zaglądania na fanpage zespołu, gdzie daty koncertów są na bieżąco aktualizowane.

27 października ukazała się „Teoria Splątania”, debiutancka płyta zespołu Coria. Promuje ją nagranie „Nie pozwól mi”.

Są młodzi, utalentowani i… gotowi na sukces. O kim mowa? O zespole Coria, który powstał z połączenia byłych muzyków polskiej grupy rockowej Symetria (na swoim koncie mieli dwa albumy studyjne oraz m.in. support przed Guns’N Roses) i charyzmatycznego wokalisty znanego z programu X-Factor oraz Must Be The Music – Tomasza Mrozka. Pierwszym wspólnym nagraniem był wydany w 2013 roku singiel „Niepokój”. Pomimo młodego wieku muzyków zespół ma bogatą historię sceniczną ale najważniejszym jak dotąd koncertem jest ten z czerwca 2014 roku. Zespół wygrał wówczas konkurs ‘Life On Stage’, którego nagrodą było zagranie koncertu na jednej scenie m.in. z Soundgarden i Ericem Claptonem!!
Corię wyróżniają przede wszystkim polskie teksty, nietuzinkowa barwa głosu wokalisty i ciekawe aranżacje gitarowe. Jak sami o sobie mówią: „W zespole najważniejsze jest tworzenie muzyki i wspólna pasja do ciężkiej pracy. Można powiedzieć, że Coria to grupa przyjaciół, którzy ponad wszystko kochają tworzyć muzykę i grać koncerty.”
Ich debiutancki, pełnowymiarowy album zatytułowany „Teoria Splątania” ukazał się 27 października nakładem Metal Mind Productions.

Coria – strona oficjalna:

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.