Coria – pierwsze, świetne recenzje debiutanckiej płyty!

27 października ukaże się „Teoria Splątania”, debiutancka płyta zespołu Coria. Tuż przed premierą, w piątek 24 października do sieci trafi nowy teledysk promujący ten krążek – „Nie pozwól mi”. A już dziś można obejrzeć kulisy jego powstawania. Filmik „making of” dostępny jest w serwisie YouTube:
 

 

Do sieci trafiły już pierwsze recenzje debiutanckiego materiału. I są to bardzo pozytywne recenzje! Dziennikarz Wyspa.fm uważa płytę „Teorię Splątania” za „Najlepszy rockowy debiut ostatnich lat”. A dalej:
„Od czasów pierwszych wydawnictw Comy, nie przypominam sobie tak ciekawego, płytowego debiutu rockowego zespołu. Brzmieniowo Coria to powrót do najlepszych czasów rocka – bez zbędnych komputerowych ulepszeń i komputerowych efektów. Czyste, ciekawe dźwięki gitar, fajne solówki, świetny wokal Tomka, a do tego melodyjność i różnorodność wszystkich 13 utworów sprawiają, że obok ‘Teorii Splątania’ fani rocka nie mogą przejść obojętnie. Świetne ballady (‘Inny Świat’ czy ‘Droga’) przeplatają się z mocniejszymi brzmieniami. W ‘Czerń i biel’ słychać mocne, heavy metalowe riffy. Choć znamy już dwa single z ‘Teorii Splątania’ (‘Niepokój’ oraz ‘Sen Boga’), to najlepsze jeszcze przed nami. Ballada ‘Nie pozwól mi’ czy świetny ‘Osiem’ (z chórkami Amelii Borkowskiej) mogą nieźle namieszać na playlistach rockowych stacji.”
Całość recenzji można przeczytać w TYM miejscu.

 

W podobnym tonie wypowiada się recenzent serwisu Music To The People:
„Trzeba przyznać, że Coria atakuje Polskę z solidnym kawałkiem dobrego rocka. Cieszy to szczególnie dlatego, że ciężko dzisiaj w naszym kraju o podobne propozycje. Mam nadzieję, że muzycy utrzymają styl i soczystość swoich kompozycji, ponieważ na ten moment to ich największa zaleta, szczerze bym się zawiódł jeżeli z czasem ich materiał uległby spłyceniu, czy rozmyciu, komercyjności. Póki co muzycy robią dobrą robotę – tworzą album zadowalający zarówno weteranów szeroko pojętego rocka jak i nadający się dla zwykłego, codziennego odbiorcy, który chce po prostu dobrej muzyki.”
Zapraszamy do lektury recenzji pod TYM linkiem.
Są młodzi, utalentowani i… gotowi na sukces. O kim mowa? O zespole Coria, który powstał z połączenia byłych muzyków polskiej grupy rockowej Symetria (na swoim koncie mieli dwa albumy studyjne oraz m.in. support przed Guns’N Roses) i charyzmatycznego wokalisty znanego z programu X-Factor oraz Must Be The Music – Tomasza Mrozka. Pierwszym wspólnym nagraniem był wydany w 2013 roku singiel „Niepokój”. Pomimo młodego wieku muzyków zespół ma bogatą historię sceniczną ale najważniejszym jak dotąd koncertem jest ten z czerwca 2014 roku. Zespół wygrał wówczas konkurs ‘Life On Stage’, którego nagrodą było zagranie koncertu na jednej scenie m.in. z Soundgarden i Ericem Claptonem!!
Corię wyróżniają przede wszystkim polskie teksty, nietuzinkowa barwa głosu wokalisty i ciekawe aranżacje gitarowe. Jak sami o sobie mówią: „W zespole najważniejsze jest tworzenie muzyki i wspólna pasja do ciężkiej pracy. Można powiedzieć, że Coria to grupa przyjaciół, którzy ponad wszystko kochają tworzyć muzykę i grać koncerty.”
Ich debiutancki, pełnowymiarowy album zatytułowany „Teoria Splątania” ukaże się nakładem Metal Mind Productions już 27 października.

 

Zespół pracuje aktualnie nad jesienną trasą koncertową, która będzie wspierać promocję płyty „Teoria Splątania”. Znamy już terminy pierwszych potwierdzonych dat:
08.11 – Jastrzębie Zdrój – Dom Zdrojowy
28.11 – Wodzisław Śląski – Szuflada
29.11 – Strumień – Mgok Stumień
4.12 – Chojna – Centrum Kultury
5.12 – Szczecin – Rocker
18.12 – Poznań – Alligator
19.12 – Leszno – Fabryka Dźwięków
20.12 – Wrocław – Od Zmierzchu Do Świtu
15.01.2015 – Kraków – Rotunda

 

 

Lista utworów:
1. Przebudzenie
2. Nie pozwól mi
3. Weteran
4. Droga
5. Sen boga
6. Efuzja
7. Osiem
8. Czerń i biel
9. Inny świat
10. Niepokój
11. Defibrylacje
12. Nie ma jutra
13. Niepokój (radio edit)
14. Nie pozwól mi (radio edit)
15. Efuzja (radio edit)

 

Coria – skład:
Tomasz Mrozek – wokal
Konrad Konopka – gitara basowa
Wojtek Mrówka – gitara prowadząca
Dominik Stypa – gitara solowa
Damian Bonczek – perkusja

 

Coria – strona oficjalna:

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.