Cochise – w poniedziałek pra-premiera nowego singla na antenie Antyradio!

„The sun also rises for unicorns”, czwarta studyjna płyta białostockiego zespołu Cochise, ukaże się 2 października. W sieci dostępna jest krótka video zapowiedź nowego materiału. Filmik można obejrzeć tutaj:

W najbliższy poniedziałek, 28 września, w programie „Kasprologia” na antenie Antyradia odbędzie się pra-premiera nowego singla z płyty, utworu „Dead Man Wanted”. Gościem Tomka Kasprzyka będzie wokalista zespołu, Paweł Małaszyński. Wywiad usłyszycie w trzeciej godzinie audycji, po godzinie 12.00.

W związku z wydaniem płyty „The sun also rises for unicorns”, zespół planuje promocję nowego materiału podczas trasy koncertowej. Znamy już terminy pierwszych potwierdzonych koncertów:

03.10 Kielce – WooR
04.10 Rzeszów – Vinyl
18.10 Łódź – Scenografia
6.11 Częstochowa – Galeria Teatr From Poland
7.11 Katowice – Katofonia
11.12 Krotoszyn
12.12 Gomunice – Bogart

Trasa zostanie wkrótce uzupełniona o kolejne daty!

Przypomnijmy, „The Sun Also Rises For Unicorns” to następca znakomicie przyjętej płyty „118”. Nowy materiał zarejestrowano późną wiosną w studiu „Rolling Tapes”, a wokale dograno w białostockim studiu „Nagrywatornia”. Jak o płycie mówi Paweł, wokalista zespołu: „…jest pełna pytań, smutku, niepokoju i nostalgii. Nie brak w niej także siły, buntu, radości, miłości i dumy. Wiele tu utopijno-romantycznych wizji świata z odrobiną szaleństwa i gniewu. To płyta o wyjątkowych jednostkach, wrażliwych i pełnych namiętności lecz często, apatycznych, amoralnych, zamkniętych w sobie i wycofanych”. Muzycznie album „The sun also rises for unicorns” jest kontynuacją tego, co do tej pory Cochise nagrał. „Mamy nadzieję, że ta płyta to krok do przodu i naturalny rozwój zespołu. Zawiera zarówno mocne, szybkie utwory, jak i lżejsze, bardziej łagodne piosenki. Ich wspólnym mianownikiem jest Cochise” – mówi Wojtek, gitarzysta zespołu.

Cochise - The sun also rises for unicorns[1] (1)

Wydawca: Metal Mind Productions
Format: CD
Gatunek: Rock/Metal/Grunge
Data premiery: 02.10.2015

Lista utworów:

1. The Sun also rises for unicorns
2. The Boy who lived before
3. I don’t care
4. Homeland
5. The Viper room
6. Falling
7. Circus
8. Perfect place to die
9. Stupid love
10. Monster
11. Black summer
12. Karma
13. Dead men wanted

Zespół Cochise powstał w 2004 roku w Białymstoku. Dorobek grupy, poza debiutanckim demo „9″, obejmuje album „Still Alive” z 2010 r., cover Danziga „Lick the blood off my hands”, który ukazał się na kompilacji „Tribute to Danzig – Dark side of the blues”, płytę „Back to Beginning” z maja 2012 roku oraz ostatni studyjny krążek „118” z 2014 roku. Premiera nowej płyty „The Sun Also Rises For Unicorns” zaplanowana jest na 2 października.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.