Cochise – w piątek premiera teledysku z nowej płyty, terminy jesiennych koncertów

„The sun also rises for unicorns”, czwarta studyjna płyta białostockiego zespołu Cochise, ukaże się 2 października.

A już w najbliższy piątek, 4 września o godzinie 10.00 do sieci trafi pierwszy promujący go teledysk nakręcony do utworu „Black Summer”. Jak zdradza zespół, teledysk opowiada historię, której całość poznamy w grudniu wraz z ujawnieniem ostatniego, czwartego teledysku.

Klip „Black Summer” będzie można zobaczyć na oficjalnym kanale Metal Mind Productions w serwisie YouTube: youtube.com/metalmindpoland.

Cochise2015[2]

Cochise – zdjęcie: Marta Wojtal, stylizacja: Zosia Ślotała

W związku z wydaniem płyty „The sun also rises for unicorns”, zespół planuje promocję nowego materiału podczas trasy koncertowej. Znamy terminy pierwszych potwierdzonych koncertów:

04.09 Elbląg – Sąsiedzi
05.09 Sopot – Underground
03.10 Kielce – WooR
04.10 Rzeszów – Vinyl
17.10 Warszawa – Proxima (koncert z okazji 25-lecia CETI)
18.10 Łódź – Scenografia
6.11 Częstochowa – Galeria Teatr From Poland
7.11 Katowice – Katofonia

Terminarz zostanie wkrótce uzupełniony o kolejne daty!

Przypomnijmy, „The Sun Also Rises For Unicorns” to następca znakomicie przyjętej płyty „118”. Nowy materiał zarejestrowano późną wiosną w studiu „Rolling Tapes”, a wokale dograno w białostockim studiu „Nagrywatornia”. Jak o płycie mówi Paweł, wokalista zespołu: „…jest pełna pytań, smutku, niepokoju i nostalgii. Nie brak w niej także siły, buntu, radości, miłości i dumy. Wiele tu utopijno-romantycznych wizji świata z odrobiną szaleństwa i gniewu. To płyta o wyjątkowych jednostkach, wrażliwych i pełnych namiętności lecz często, apatycznych, amoralnych, zamkniętych w sobie i wycofanych”. Muzycznie album „The sun also rises for unicorns” jest kontynuacją tego, co do tej pory Cochise nagrał. „Mamy nadzieję, że ta płyta to krok do przodu i naturalny rozwój zespołu. Zawiera zarówno mocne, szybkie utwory, jak i lżejsze, bardziej łagodne piosenki. Ich wspólnym mianownikiem jest Cochise” – mówi Wojtek, gitarzysta zespołu.

Cochise - The sun also rises for unicorns[1] (1)
Lista utworów:

1. The Sun also rises for unicorns
2. The Boy who lived before
3. I don’t care
4. Homeland
5. The Viper room
6. Falling
7. Circus
8. Perfect place to die
9. Stupid love
10. Monster
11. Black summer
12. Karma
13. Dead men wanted

Zespół Cochise powstał w 2004 roku w Białymstoku. Dorobek grupy, poza debiutanckim demo „9″, obejmuje album „Still Alive” z 2010 r., cover Danziga „Lick the blood off my hands”, który ukazał się na kompilacji „Tribute to Danzig – Dark side of the blues”, płytę „Back to Beginning” z maja 2012 roku oraz ostatni studyjny krążek „118” z 2014 roku. Premiera nowej płyty „The Sun Also Rises For Unicorns” zaplanowana jest na 2 października.

Cochise – skład:
Paweł Małaszyński – wokal
Wojtek Napora – gitara
Radek Jasiński – bas
Czarek Mielko – perkusja

Cochise – strona oficjalna:

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.