Closterkeller bez gitarzysty!

Zespól Closterkeller został bez gitarzysty po tym jak Mariusz Kumala postanowił opuścić niespodziewanie zespół w połowie mini trasy akustycznej. Po koncertach w Rzeszowie i Tarnowie muzyk nagle wrócił do Warszawy. Pozostałe koncerty w Krakowie i Kielcach Anja Orthodox zagrała z Michałem „Rollo” Rollingerem.

Mariusz Kumala

Oto oficjalne statowisko Anji z tej sprawie zamieszczone wczoraj na profilu zespołu na Facebooku.:
Oficjalnie już teraz mogę oznajmić, że gitarzysta zespołu Closterkeller nie pojawił się dziś w Krakowie gdzie za 1,5 godziny rozpoczynamy koncert. Zrobił to świadomie wybierając tym samym swą dalszą muzyczną drogę poza zespołem. Koncerty na których zostawił mnie samą z Michałem, naszym klawiszowcem, planowane były w składzie trzyosobowym. Stawia to wiarygodność Mariusza pod ogromnym znakiem zapytania ale to ocenią muzycy , którzy będą rozważać współpracę z nim w przyszłości. Closterkeller dziękuję mu za dotychczasową działalność i oficjalnie rozpoczynamy poszukiwania jego następcy.

Co do koncertów dzisiejszego (Kraków) i jutrzejszego (Kielce) – zagramy je we dwójkę z Michałem i muszę powiedzieć że dzisiejsza próba wypadła wręcz cudnie. Dodaliśmy inne utwory na wokal i syntezatory. Klimat fantastyczny. Uśmiechy mamy bardzo świetliste. 

Sytuacja jest o tyle nieciekawa, że zespół za miesiąc supportuje Fields of The Nephilim na koncertach w Warszawie i Krakowie. Miejmy nadzieję, że znajdą szybko godnego następcę.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.