Children Of Bodom: szczegóły koncertu.

Knock Out Productions przypomina, że jeszcze w tym roku do Polski powrócą rewelacyjni fińscy metalowcy z zespołu Children Of Bodom. Autorzy ostatniego, doskonałego albumu „Halo Of Blood” zaprosili na całą Europejską trasę naszych rodaków z Decapitated oraz zespół Medeia.  Tych koncertów nie wypada przegapić …

A tak przedstawia się dokładny rozkład jazdy na oba gigi:
Drzwi: 18:00
Medeia: 19:00 – 19:30
Decapitated: 19:50 – 20:35
Children Of Bodom 21:05 – …

CHILDREN OF BODOM (Finladnia) Melodyjny death-metal

Ponury Żniwiarz na okładkach płyt, kapitalne melodie, genialne gitarowe patenty i klawiszowe solówki. To najbardziej rozpoznawalne części składowe stylu najpopularniejszej na świecie obok Nightwish metalowej kapeli z Finlandii, czyli Children Of Bodom. W 2013 roku zespołowi stuknęło 20 lat od powstania. Przez dwie dekady COB ciężką pracą awansowali do ekstraklasy ciężkiego grania. Ich melodyjny death metal przebił się nawet na niełatwym dla europejskiego artysty rynku amerykańskim. Finowie dowodzeni przez kapitalnego gitarzystę i wokalistę Alexiego Laiho, regularnie koncertują w USA z największymi tuzami metalu, a ich płyty od lat goszczą na „Billboardzie”. W ojczyźnie od dawna każda ich produkcja pokrywa się złotem. Na koncertach w Polsce, Children Of Bodom będą promować wydany w 2013 roku krążek „Halo Of Blood”. Atakują na nim bezlitośnie kapitalnymi riffami, pięknymi melodiami oraz błyskotliwymi solówkami Alexiego i jego charakterystycznym krzykiem, plus wspaniałymi partiami klawiszy Janne Wirmana. Finowie, choć grają tyle lat, wciąż zachowują świeżość, niezmiennie mają sprawdzony patent na podawanie sprawdzonej formuły w interesujący sposób. COB zawsze byli przyjmowani w Polsce niezwykle gorąco. I tym razem z pewnością nic się w tej materii nie zmieni.

http://www.cobhc.com/
https://www.facebook.com/childrenofbodom

Decapitated (Polska) Techiniczny Death-Metal

Polska dała światu kilka genialnych kapel grających ekstremalną muzę. Takich, które obecnie już stanowią elitę i inspirację dla małolatów zafascynowanych metalem, chcących założyć kapelę i podbić świat. Takich, z których możemy i powinniśmy być dumni. Takich, którymi do dziś zachwycają się fani i prasa zagraniczna. Do tych grup oczywiście zalicza się grający kapitalny techniczny death metal Decapitated. Kapela, którą los doświadczył jak chyba żadną inną, zabierając z tego świata niezapomnianego bębniarza Vitka, a wokalistę Covana czyniąc niezdolnym do normalnego życia. Wacek „Vogg” Kiełtyka, brat Vitka, sprawił, że Decapitated działa po dziś dzień w zmienionym składzie i koncertuje na całym świecie, zdobywając kolejnych fanów. Nie tak dawno grupa supportowała gigantów z Meshuggah. W 2011 roku ukazała się pierwsza płyta Decapitated w odnowionym składzie, „Carnival Is Forever”. I zebrała znakomite recenzje. Zespół wciąż promuje ją na koncertach i wypada na nich doskonale! Warto się o tym przekonać po raz kolejny.

http://www.decapitated.pl/
https://www.facebook.com/decapitated

Medeia (Finlanida) Alternatywny Death – Metal

Co prawda z melodyjnego death metalu w Skandynawii słyną głównie Szwecja i Dania, ale ciekawych wykonawców z tego nurtu można znaleźć także w Norwegii, jak i w Finlandii (a pewnie na Islandii cosik by się znalazło w tym stylu). Właśnie z Kraju Tysiąca Jezior pochodzi sekstet o kojarzącej się z mitologią grecką nazwie Medeia i wykonujący melodyjny death metal z wykorzystaniem klawiszy. Gra na nich dziewczyna o swojskich personaliach – Laura Dziadulewicz. Gardło zaś zdziera znany z Rotten Sound i koncertowego składu Nasum Keijo Niinimaa. Medeia ma na koncie trzy duże płyty, ale na 2013 rok zapowiadana jest czwarta, która będzie nosić tytuł „Iconoclastic”. Na fiński zespół warto zwrócić uwagę nie tylko ze względu na więcej niż solidną muzę, lecz również dystans do samych siebie i nietraktowanie death metalu ze śmiertelną powagą. Doskonałym dowodem na to jest klip do kawałka „Abandon All” z trzeciej płyty pod takim samym tytułem.

Zagrają:
CHILDREN OF BODOM (Finladnia) Melodyjny death-metal +
Decapitated (Polska) Techiniczny Death-Metal
Medeia (Finlanida) Melodyjny Death – Metal

Klub: Kraków @ Studio, Budryka 4
Data: 24.11.2013 (niedziela)

Klub: Warszawa @ Progresja, ul. Kaliskiego 15a
Data: 25.11.2013 (poniedziałek)

Bilety: 100 zł (przedsprzedaż), 120 zł (w dniu koncertu)

Zaprasza Knock Out Productions.
http://www.knockoutprod.net/
https://www.facebook.com/productions.knock.out

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.