CHEMIA – dobra passa trwa, w środę koncert z Seether!

W najbliższą środę, 3 grudnia, zespół CHEMIA wystąpi jako support formacji Seether podczas ich koncertu w warszawskiej Progresji. Chemia rozpocznie swój występ o 19.30! Z pewnością nie zabraknie na nim materiału z ich ostatniej studyjnej płyty „The One Inside”, a także z nowego jeszcze niezatytułowanego nowego krążka, którego premiera zapowiadana jest na wczesną wiosnę 2015.

Występ u boku Seether jest kolejnym z pasma sukcesów muzyków jakie spotykają Chemię w ostatnich tygodniach. Zespół zaledwie kilka dni temu powrócił z 9-dniowej trasy koncertowej po Wielkiej Brytanii, którą zagrał na zaproszenie brytyjskiego zespołu Skindred. Na swoim profilu na facebook ukazał się poniższy komentarz podsumowujący trasę:

„Chcielibyśmy bardzo podziękować Skindred za kapitalną wspólną trasę w UK. Jesteście niesamowici i jako artyści i jako kumple. Dużo się od Was na tej trasie nauczyliśmy i mamy nadzieję, że był to dopiero początek naszej współpracy. Dziękujemy też chłopakom z Feral Sun, z którymi razem rozgrzewaliśmy publiczność na czterech ostatnich koncertach trasy. Meldujemy, że wszyscy cało dotarliśmy do Polski i już kombinujemy następne chemiczne ruchy. Dziękujemy wszystkim fanom Skindred, z których część na pewno polubiła Chemię, byliście niesamowici i już za Wami tęsknimy!”

Kto nie miał okazji przekonać się jak na żywo brzmi Chemia, ma okazję to nadrobić w najbliższym czasie:

3.12 Warszawa – Progresja (z Seether i Prana)
5.12 Gdańsk – Wydział Remontowy
11.01 Warszawa – finał WOSP przed Pałacem Kultury i Nauki

Chemia – zdjęcie Kara Rokita

Chemia to obecnie najciekawsza polska rockowa kapela, która z coraz większym impetem wchodzi na światową scenę muzyczną. Ta warszawska grupa powstała w  2010 roku, a jej założycielem był gitarzysta Wojtek Balczun. Obecnie w składzie zespołu znajdują się również Maciej Mąka (gitara), Krzysztof Jaworski (gitara basowa), Adam Kram (perkusja) i Łukasz Drapała (wokal). Nad ich ostatnim krążkiem, „The One Inside” (2013), zespół pracował w kanadyjskim The Warehouse Studio (Metallica, Nirvana, AC/DC, R.E.M, Biffy Clyro). Przy pracy nad tym albumem grupę wspomagał  Marc LaFrance (m.in. Alice Cooper, The Cult, David Lee Roth), a za miks płyty odpowiedzialny był Eric Mosher (m.in. Chickenfoot, Joe Satriani).  Aktualnie zespół kończy prace nad nowym studyjnym krążkiem, którego premiera zapowiadana jest na wczesną wiosnę 2015. Nowa płyta przyniesie kolejne niespodzianki! Na współpracę z zespołem zdecydował się bowiem Mike Fraser odpowiedzialny wcześniej za produkcje m.in. Biffy Clyro, Franz Ferdinand, Slipknot, AC/DC, Aerosmith, Metallica, Joe Satriani, Bryan Adams, Dio, Chickenfoot, Van Halen i innych… Płyta realizowana była w dwóch studiach – w The Warehouse Studio w Vancouver i w Custom34 w Gdańsku.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.