Cezar (Christ Agony)

Cześć Cezar! Co słychać w obozie Christ Agony? Jakie macie obecnie plany? 
AvE! Właśnie ukończyłem prace nad nowym albumem zespołu. Nagrania nowych songów o wspólnym tytule „Legacy” planuję zacząć w połowie września. Płyta powinna ukazać się pod koniec tego roku lub na początku 2014 roku. Prace nad okładką i szatą graficzną weszły już w finalny etap. Przygotowujemy się obecnie do wyjazdu 8 września na Baltic Music Festiwal do Kaliningradu.

Nie sposób nie zapytać o najnowsze DVD. Pełen koncert został nagrany i zarejestrowany w lubelskim klubie Grafitti, 8 grudnia 2012. Jak oceniasz tamten wieczór i występ? Jak spisała się publika? 
Sam koncert jak i cała Trasa z Feto In Fetus była znakomita !!! Niestety do nagrań DVD nie doszło. Złożyło się na to kilka spraw, choć w głównej mierze przyczyną były finanse. Sam pomysł był praktycznie dopracowany do końca, jednak w tamtym okresie chyba przerósł Nas ogrom nakładu. DvD nagramy w innym terminie.

Teraz z trochę innej beczki. Wiadomo, że jesteście prekursorami black metalu w Polsce i jednym z najbardziej doświadczonych zespołów z tego gatunku w naszym kraju. Mimo to czujecie się zagrożeni przez młodszych kolegów z branży? Czy polska scena metalowa/black metalowa ma się dobrze? 
Jak najbardziej, choć ja ze swojej strony nie odczuwam żadnego zagrożenia – po prostu robie swoje….

Skąd wynika Wasza oryginalność? Bo trzeba przyznać niewiele zespołów podpięłabym pod Wasz styl. Jesteście bardzo charakterystyczni. Jest to wynik czerpania inspiracji z różnorodności czy też właśnie maksymalne eksperymentowanie i obranie własnej ścieżki? 
Momenty eksperymentowania jakby mam już za sobą. Album „Darkside” utwierdził mnie w przekonaniu, że trzeba się realizować w pełni. Jestem dumny z tej płyty jak i współpracy z Docentem. To był naprawdę zajebiście spędzony Czas. Własną ścieżką podążam już od 1990 roku. Nowy album będzie kontynuacją tej drogi…

Kiedyś w wywiadzie wczytałam, że nie zamierzasz korzystać z takiej promocji jaką są teledyski. Pierwszą kwestią jest zebranie funduszy, drugą zaś niewiele możliwości na emisję. Czy coś się zmieniło do tej pory, może jednak kiedyś, coś, gdzieś….? 
Nie, nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Co jesteś w stanie powiedzieć fanom na temat płyty „Legacy”? Opisz pokrótce ten album, narób apetytu fanom. 
„Legacy” to 10 Hymnów Ciemności, bardzo charakterystycznych dla Christ Agony. Będzie to bardzo mocna płyta, która swoim klimatem przypominać będzie początki fascynacji tworzenia bluźnierczych dzwięków. Na sam czas komponowania i pisania liryk powróciłem do źródła… Utworem promującym album będzie „Sigillum Diaboli”…

Jaka jest aktualnie forma zespołu? Czy kondycja (oczywiście ta muzyczno-sceniczna) dopisuje? 
Jak najbardziej…

A teraz niesamowicie zaskakujące i nietuzinkowe pytanie: czym jeszcze nas, fanów, zaskoczycie? 
O tym będziesz mogła się przekonać już w przyszłym roku.

Dzieje się w obozie Christ Agony…i będzie się działo, niewątpliwie! Dzięki za możliwość przerowadzenia wywiadu. Życzymy sukcesów. Niech 2013 rok będzie Waszym rokiem, bo – jak na razie – wszystko na to wskazuje. Hail! 
AvE! Dzięki za Czas. „Legacy” nadchodzi Wielkimi Krokami !!!!